Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges ilyen? Érettségi.

Lehetséges ilyen? Érettségi.

Figyelt kérdés

4 éve a kilencedik osztály elvégeztével otthagytam a gimnáziumot, megszüntetve ezzel a tanulói jogviszonyomat.

Az elkövetkezendő négy évben otthon tanultam magántanárokkal a kerettantterv szerint.


Ezen négy év alatt megtanultam a 4 évfolyam komplett tananyagát. Igen ám, de érettségi vizsgát tenni - legjobb tudásom szerint- csak a 12.osztály végeztével lehet. Illetőleg csak akkor kaphatjuk meg az érettségi bizonyítványt.

Legalább is ezt sikerült kiderítenem egy barátom segítségével. (Google-nak hívják)


Lehetséges lenne, hogy beíratkozzak távoktatasra esetleg levelezőre 10. Osztályba és ott ugorjak a tizedikkel együtt 3 osztályt, így évvégén letéve az érettségit?

Természetesen letéve a 10;11;12. Osztály vizsgáit.



Kérlek csak akkor válaszolj a kérdésre, ha valóban értesz hozzá, esetlegesen van tapasztalatod, rálátásod, használható hiteles információd a témával kapcsolatban.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2019. nov. 10. 21:42
 1/1 anonim válasza:
Igen csak akkor mehetsz érettségizni, ha megvan a 12 osztályod és ott van a izonyítvány a kezedben. Minimum 2 év kell ahhoz, hogy elvégezd azt a 3 évet.
2019. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!