Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE programtervezore elég...

SZTE programtervezore elég egy emelt angol erettsegi?

Figyelt kérdés
Ha csak abbol emeltezem, az elég?
2019. nov. 11. 14:01
 1/6 gooku ***** válasza:

Ebben a pillanatban jártam utána itt:

[link]


Amúgy szerintem tegyél infóból/matekból is emeltet.

Úgy értem, biztos hogy ez így jó lesz emelt nélkül, Kérdező?

2019. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mindkettobol biztos nem fogok, infobol még okés, ezert kerdeztem, hogy 1 infot vagy angolt tegyek inkabb? 50 pont mindkettore jar, csak nemtudom, hogy kell e kotelezoen a kovetelmenybol emeltet tenni
2019. nov. 11. 15:25
 3/6 gooku ***** válasza:

Ez alapján nem, de mindig túljelentkezés van.

Olyanként, akinek van szakmaiból (informatika ismeretek) és angolból is emeltje, azt mondom, hogy inkább a matekon múlik. Ebben az esetben egy elfogadható középszint (60%<=) lenne a tuti befutó minimum.

Most sem szabad elfelejteni, hogy régen a programtervező informatikust programtervező matematikusnak hívták.


Szóval a lényeg, hogy angolból és infóból VAGY angolból és matekból

lenne érdemes emeltezni, hiszen az angol könnyű. Az infónak megvannak a maga csavarai, de bőven teljesíthető, meg érdekesek is, na de a matek meg olyan, hogy nem lehet force-olni senkire, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mennyire buta belőle.


Csak nem szeretném Kedves Kérdező hogy szenvedj az egyetemen, ha már ezen gondolkodsz. Egyetemre egy "Miért ne?" alapon könnyebb menni.


Remélem tudtam valami hasznosat levésni ezzel.:)

2019. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

prog infon nincs felsorolva az angol, ezert erdeklodom, hogy arra jarna pont emelten?

matek info fizika van felsorolva es annyi hogy kozep vagy emelt

2019. nov. 11. 20:05
 5/6 gooku ***** válasza:

Leírom emide a választ, hogy lássa valaki aki esetleg hasonló cipőben jár.


Ha emeltezel angolból, és jól teljesítesz (5ösre, azaz 60% felett), akkor arra jár nyelvvizsga.

A kötelező nyelvvizsga vissza lett volna nem rég, így ez +24 pont.


Ha infóból is mégy, akkor ezen kívül ott lesz a +50 pont.

2019. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nyelvvizsgam mar van😅
2019. nov. 11. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!