Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemes Nagy Ágnes Gimnázium...

Nemes Nagy Ágnes Gimnázium tánctagozatáról vélemények?

Figyelt kérdés

Lányom nyolcadikos, nagyon szeret mozogni, és megtetszett az iskola tánctagozat, melyet csak nemrég fedeztünk fel.


Lányom élsportoló, régebben táncolt is, de abbahagyta.



Azoktól kérdezem, akik bejutottak, vagy gyereke, ismerőse odajár - mennyire nehéz bekerülni?


Mennyire nézik a táncos előéletet?


Néztem, van felvételi előkészítő is, amit lekéstünk. Enélkül is be lehet jutni? Tudom, változó, de kb. hányszoros a túljelentkezés?


Látom, a felvételin egy táncetűdöt kell előadni. Ehhez szükséges profi felkészítés, vagy elég, ha "házilag " készítünk egy koreográfiát?



2019. nov. 11. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

"Lányom élsportoló, régebben táncolt is, de abbahagyta."


Tehát teljesen a 0-ról indul. Egy anyukával összerakott tinglitangli otthoni koreográfia biztos, hogy nem lesz elég, főleg, hogy a legtöbb jelentkező óvodás kora óta balettozik, meg rockyzik, meg stb.

2019. nov. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A táncra úgy emlékszem tavaly háromszoros volt a túljelentkezés.
2019. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon tehetséges táncosok vannak nálunk, illetve nagyon le is vannak terhelve, borzasztó sok tánc óra, kurzus, sokszor hétvégén is bejárás. A „nagyon szeret mozogni“ egy kicsit kevés, elhivatottnak kell lenni ide, mert tényleg borzasztó leterhelő és nagyok magasak az elvárások
2019. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nehéz dilemma. A lányom költözés miatt három éve nem táncolt (kis településen lakunk, nem nagyon vannak lehetőségek, ami színvonalat is ad), viszont előtte van öt éves, intenzív tánctanulás, balett, és néptánc, annak idején tanára tehetségesnek mondta.

A lányom nem szúnyogpanna, inkább normál alkat, de nagyon izmos, jó ritmusérzéke van.

Háromszoros túljelentkezés nem hangzik vészesen - viszont azt sem szeretném, hogy felvegyék, és utána kiderül, hogy közepes tehetségű. Nem vagyok annyira otthon a táncművészet világában, de tudom, csak a kiválók tudnak megmaradni a pályán. Az nagyon vacak lenne, ha két év múlva derülne ki, hogy nincs jövője...

A lányom lelkes, de tart tőle, hogy később nem lesz munkája. Igen, tudom, ez egy szerelem pálya, valódi elhivatottság kell - de az adottság, tehetség is nagyon fontos.


A végzett növendékek mennyire tudtak elhelyezkedni, munkát találni? Ha továbbtanultak, hogy tanultak tovább? Azt mondták a nyílt napon, hogy a táncra teszik a fő hangsúlyt, a gimnáziumi rész nem túl erős - tovább tanulni nem könnyű vele...


Minden infonak örülnék, akár oda jársz, vagy ott tanítasz - oszd meg velem! Sajnos a You Tube-on, vagy más fórumokban a dráma tagozatosokról van sok vélemény - a táncról alig esik szó.

2019. dec. 11. 17:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha még mindig aktuális, szívesen válaszolok privátban :D
2020. okt. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!