Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy tanárszak tényleg olyan...

Egy tanárszak tényleg olyan leterhelő? Sokan mondták, hogy reggeltől-estig egyetemen ülnek. Mi az igazság?

Figyelt kérdés

Persze tudom, van különbség reál és humánszak között.


De mondjuk egy magyar-etika szakpárosnak mennyit vesznek el az órák a szabadidejéből, szociális életéből?



2019. nov. 11. 21:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
A magyar-etika a bufészakpárok királya. Nem kell bejárni
2019. nov. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%

Ugyanmár. Nálunk ttik-n, míg nem volt a pár éve újra befezetett osztatlan, ugyanazt tanulták, mint mi, kivéve, hogy nekik 180-ból 50 kreditet nem szakmai tárgyakból kellett teljesíteni, hanem gagyi pedagógiás, magolós maszlagból. Csak a legh.lyébbek mentek tanári szakirányra. Az, hogy ki ül reggeltől estig órán, az szak-függő. Ülhet az is estig, aki rosszul állítja össze az órarendjét és az is, aki nem képes szelektálni.


A magyar-etika páros a legfeleslegesebb szak egyike, képzelheted mennyire nehéz is

2019. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nővérem osztatlan tanárszakon végzett, elképesztő mennyiségű órája volt, 14-15 tárgy/félév, sok gyakorlat van, amit nem fizetnek meg, sok beadandó és zh, mindig volt házija is meg minden, tényleg nagyon leterhelte.
2019. nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%

Még szép, hogy nem fizetnek a gyakorlatnért. Mégis mit képzelted magatokról? Ingyen járhat a magyar h.lyegyerek egyetemre, 6 évig, amire más országokba csak álmodnak, erre még fizessenek érte? Komolyan röhej.

14-15 tárgy/félév? Hát ez a minimum, mivel 99%-ban 2 kredites egy tárgy, és 30-at kell teljesíteni. Egy nehéz szakon ez egy könnyebb félév. És nem gagyi pedagógiás lébecolós órák vannak, hanem anatómia, biokémia ésatöbbi tényleg kemény tárgy

2019. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%

Kedves utolsó, nem kell irigykedni arra akinek könnyebb, mint neked.

Kérdező, tudtommal magyar-etika nincs, etikàt csak akkor tudsz tanulni, ha mondjuk végzel magyar-angol szakon, és maradsz még 1 vagy 2 évet, legalábbis nekem ezt mondta egy tanár. Egyébként szaktól függ, van ismerősöm aki tesi-angol szakos és alig jár be, mert szinte állandóan a melóhelyen van(együtt dolgozunk). Pedig mèg angol felkészítőket is tart.

2019. nov. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Én alapszakon (angol) tanulok, aminek van tanári változata is és sok órám együtt van a tanárisokkal. Rengeteget hallom őket panaszkodni, főleg a töriseket, a magyarosokat és a bioszosokat.. Aki humán tanári szakon van, annak rengeteget kell olvasni, nagyon sok beadandót kell írni és nálunk lógni sem lehet, mert még az előadások nagy része is katalógusos. Plusz nekik ugye ott vannak a pedagógiás tárgyak is, mennek intézményeket látogatni, van gyakorlatuk is, úgyhogy sok. Úgyhogy szerintem nehéz és én ebből a szempont nem is tennék különbséget a humán és nem humán szakok között, mert én abszolút nem látom, hogy a magyarosnak könnyebb lenne mint a matekosnak.
2019. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
Miért irigykedne valaki olyanra, aki minimálberert fog dolgotni a tudásának megfelelően, míg mi tudatosan választottuk a nehezebb utat és így a rendes munkát? Attól, hogy kevesebb órája van valakinek a fene fogja irigyelni, mivel egyetemen nem kötelező bejárni. Ennyit a logikádról
2019. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Aki szerint a magyar szak fölösleges, annak gondolom érettségije sincs még... Mert a magyar konkrétan érettségitárgy, függetlenül attól, hogy ki szereti és ki nem.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, mivel én még az osztott rendszerben tanultam, így sajnos a mostaniról nem tudok nyilatkozni. Ha valaki lelkiismeretesen szeretné elvégezni az egyetemet, akkor igen, sokat kell tanulni. Nekem nehézségben nem volt könnyebb az MA, mint a BA alapszakom. Mondjuk az is hozzátartozik, hogy ezeket a pedagógiás tárgyakat gyűlöltem, az alapszakomat viszont nagyon szeretem. A Bábosik-féle neveléselmélet könyv csak 600 oldal tömény elmélet, és mondjuk neveléselméletből emellett még 3 ilyet kellett elolvasni és megtanulni.

2019. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Itt elolvashatod:



[link]


Megosztva az Index Android appból

2019. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%
Attól, hogy érettségi tárgy, még lehet felesleges. Történelemből is kell, és hát valljuk be..... Nehéz lenne több diplomával érettségi nélkül. Egyedül a nyelvtannak van értelme
2019. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!