Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar szóbelin ha az irodalma...

Magyar szóbelin ha az irodalmat nem tudom még lehet kettes?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk irodalom tétel az pont olyan, hogy nem tudok megszólalni, akkor a nyelvtan meg jól sikerül akkor meglesz a szóbeli ugye? Nem kell mind a két tárgyból legalább 3 pontig beszélni ugye?

2019. nov. 12. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
De igen.
2019. nov. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kettőből együtt kell meglennie a pontszámnak, nem külön. Az más kérdés, hogy ha nyelvtanból kicentized a hat pontot, és irodalomból meg se szólalsz, akkor rájöhet a tanár, hogy igazából a nyelvtan is csak öt pont volt... De azért nem olyan nagy kunszt megszólalni irodalomból.
2019. nov. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha szóbelin az irodalom tételböl nem éred el a 12%-ot (tehát egy szót sem tudsz) akkor hiába tudod a nyelvtant 5-ösre ugyanis megbuksz (persze ehhez az írásbelidnek is gyengének kell lennie). Húzatnak veled egy póttételt, talán ott jobban teljesítesz.

A középszintű magyar érettségi olyan, hogy művészet rajta megbukni (kábé a félanalfabéták mennek át rajta).

2019. nov. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hármas, ez nincs így. Tessék elolvasni a vizsgaleírást.
2019. nov. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na... lement a szóbeli. Ahhoz képest amire számítottam az irodalmat jobban tudtam mint a nyelvtant szóval és így elértem egy stabil 70%-ot (35 pont).


Így az írásbelivel együtt egy szép 4-es lett a végeredmény...

2019. nov. 23. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!