Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyészmérnökihez a német...

Vegyészmérnökihez a német emelt szintű érettségim is plusz pontnak számít?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes vagyok, vegyészmérnökire szeretnék menni a BME-re. Kémiából és Németből fogok emeltezni (utóbbiból kötelező a két tannyelvű suli miatt)

Ennél a szaknál a német is plusz pontot ér, vagy csak a kémia emeltem? (Tudom, hogy ha pl OKTV-t nyerek kapnék 100 pontot, de csak akkor, ha németes/nyelvi szakra megyek). Ez emelt érettséginél is így van?


2019. nov. 12. 19:21
 1/1 anonim ***** válasza:
A két felvételi tárgy között az idegen nyelv nem hinném hogy szerepel a követelményeknél. Ha van már más nyelvből középfokúd (kritériumként) akkor az emelt németre természetesen jár a többlet pont(+40 ha jól tudom), de nem mint felvételi tárgy.
2019. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!