Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy jogszabály mennyire kell...

Egy jogszabály mennyire kell kívülről tudni?

Figyelt kérdés
Vagyis elég hosszú egy is, ha minden egyes mondatot betűről-betűre kell megtanulni. Összesen jelenleg 7600 törvény van (ami azért valljuk be nem kevés)... és egy jogszabályon belül ott vannak még a paragrafusok és bekezdések is. Ide beszúrok egy példát [link] Ezt mondjuk, hogy kellene elmondani egy vizsgán? Gondolom az egész nem tudom hány száz szót tartalmazó szöveget csak nem kell szóról-szóra visszavinnyogni a vizsgáztatónak? Normál tanulással milyen átlag érhető el? A latin mennyire fontos? Jó ha már az egyetem előtt is tudok latinul? Egy szemeszterben hány jogszabályt kell megtanulni? Elnézést, hogy egy kissé hosszúra sikeredett.

2019. nov. 12. 20:42
 1/2 anonim válasza:
100%
Nem tanulja meg egy jogasz sem az osszes jogszabalyt, foleg nem kivulrol. A vizsga sem ugy nez ki h ird le/mondd fel a Ptk 6:420.szakaszat fejbol, hanem van pl igaz/hamis, jogesetek stb, ahol alkalmaznod kell. Persze ehhez elengedhetetlen, hogy minimum az adott szakasz lenyegi reszet nagyon pontosan ismerd es ertsd, tudd alkalmazni. Van olyan targy, ahol hasznalhatsz jsz-t igy egyaltalan nem magolni kell, foleg nem szorol szora. Igazabol azzal semmire nem mesz, ha nem tudod ertelmezni azt, amit megtanulsz (szerintem). A latin nem fontos:D 0 tanulassal 4est kaptam, kifejezesek lesznek latinul, amiket kesobb alkalmazol, de semmilyen folyoszoveg. A normal tanulas eleg relativ fogalom. Valaki 5osre lehozza a zh-t 1 nappal, valaki 1 hettel sem. Ez egyenfuggo: mennyire all ra az agyad az adott targyra, mennyire erdekel, milyen gyorsan tanulsz, milyen a memoriad, mit hoz ki beloled a vizsgadrukk (van aki leblokkolos tipus es akkor hiaba tudja patentul az anyagot). Ezert erre nehez valaszolni. Szoval csak az sajat tapasztalatomrol tudok nyilatkozni: nappalin vagyok az Elten, mellette dolgozom, onkenteskedem, edzek heti 2-3x, a barataimmal is eljarok ide-oda. Szoval nem mondhatni h minden idom az egyetemre forditom. 4es atlagom volt eddig mind2 felevemben. De meg csak masodeves vagyok, igy azert nyilvan hatra van sok nehez targyam, lehet nem lesz olyan felev, amikor ennyi minden bele fog ferni az idombe es jobban ra kell fekudni az egyetemre (sot biztos:D)
2019. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. dec. 5. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!