Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogyan kezdenétek neki...

Ti hogyan kezdenétek neki egyetemi statisztika (1) -nek a tanulásának?

Figyelt kérdés
Nem volt túl nagy sikerem a tárggyal, már az első órán amikor 5 másodpercre félrenéztem, úgy lemaradtam, hogy nem tudtam, mi volt a város neve, ahol tanulok. Addig halogattam a fölzárkózást, míg iskolai kereteken belül lehetetlen lett. Hogy kezdenétek neki a stat-tanulásnak a nulláról? Egyébként jó képességű vagyok és könnyen tanulok bármit, csak abszolút fogalmam sincs, hogy kezdjek neki. Nem papíralapon megy, hanem ilyen exceles...rettenet. Várom az ex-sorstársaim válaszát! Köszönöm előre is!

2019. nov. 14. 16:46
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:

Ellentmondás: "amikor 5 másodpercre félrenéztem, úgy lemaradtam <--> "könnyen tanulok bármit, csak abszolút fogalmam sincs"


Javaslat:

1. Előbb nézd át az elméletet, hogy legyen egy alapfogalmad!

2. Oldj meg feladatokat, így lesz a még meg nem értett/tanult elmélet tanulásához motivációd.

3. Ha második nekifutásra sem megy az adott téma(részlet), akkor ne akadj le! Ugord át, és tutor segítségét igénybe véve nézd át, majd térj vissza.

4. Már év közben dolgozd ki a vizsgatételeket! A tételek kidolgozása fontos tanulási rendszerezési folyamat.

5. A tételekre is igaza Pareto-elv, azaz a tételek 20%-ában benne van a tudás 80%-a.


Azokra a témakörökre koncentrálj, amik rosszul mentek a ZH-kon, azokból oldj meg sok feladatot, és menet közben nézd át az elmé! Ha

2

2019. nov. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!