Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sok tanulás miatti kiégést...

Sok tanulás miatti kiégést hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon kemény a szakom, rengeteget tanulok napi szinten és nincs társasági életem és barátaim se.

(Nem vagyok egy szociális ember.)


Az utóbbi hetekben viszont azt veszem észre, hogy a sikereknek se tudok örülni. Nincs perspektíva előttem. Csak a mókuskerék.


Mit tegyek?



2019. nov. 16. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetet :(

Milyen szakon tanulsz? Szereted amit tanulsz?

2019. nov. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
Keress valamilyen sportot, és járj heti 3x edzésre. Ezzel meg van oldva a szociális élet is egyben, mivel legalább akkor emberek között vagy.
2019. nov. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Az ember életében vannak ilyen mélypontok, de nem szabad elkeseredni. Bizonyos értelemben biokémiai folyamat okozza, mert túl kevés olyan hormon termelődik, ami boldogsággal és megelégedettséggel töltene el, kifáradtál. De semmiképpen se menj pszichiáterhez, mert ha azoktól a szerektől leszel csak jobban, rá fogsz függeni. Inkább az örömet valami természetes dolog váltsa ki, ne a gyógyszer. Pl. találj valami új hobbyt, legyen kisállatod, sportolj, ezek mind-mind csak termelik a jó hormonokat. És beszélgess másokkal, mert az elszigeteltség depresszióhoz vezet. De ne menj dilidokihoz...
2019. nov. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 FTTF9 válasza:
100%
Ugyanez a problémam, nekem éppen csak az segít ha írasban beszelgetek egy internetes baráttal, mivel élőbe nics sem erőm se időm,és kipanaszkodhatom magam neki és utana feloldódok kicsit megnyugszom, hülyéskedünk. Néha eljárok sétálni egyedül az kicsit feltölt.
2019. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2019. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!