Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés
felhasznalo0780 nevű felhasználó kérdése:

Akkor mégis jár az 50 pont az első kötelező emeltért is, igaz?

Egyre közelebb vagyunk az érettségihez, most már rövidre kéne zárni ezt a témát. Schanda Tamás azt mondta, hogy fog járni. Megjelent az eduline-on is, illetve a 423/2012. (XII. 29.) Korm. rendeletben sem (bizony, eléggé beleástam magam) találtam olyat, ami kimondaná, hogy nem jár. Sőt, a 19. paragrafusában benne van, hogy emelt szintű vizsgatárgyanKÉNT jár. Akkor csak nem kell 3 emeltet tenni, ha max. 100 többletpontot szeretnék (és nincs semmi más sport eredmény, stb.), egyetértetek? Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

Keress kérdéseket hasonló témákban: érettségi, vizsga, tárgy, felsőoktatás, egyetem, felvételi, pontszámítás

2019. nov. 16. 12:40  Privát üzenet  

A válaszok
Igen jár az 50 pont az első emelt éretségi után, ez nem változott szerencsére. :)

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2019. nov. 16. 12:56 Privát üzenet
Akkor se járt volna 3-ért 100. Azt mondták max 50 jár emeltért.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2019. nov. 16. 13:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Egy emelt szintű érettségiért 50 pont, kettőért 100 pont jár! A harmadik lenne az, amelyik felesleges, mert maximum 100 többletpont szerezhető (és itt kezdődik, hogy oktv, sport eredmények, nemzetiségi származás, anyagi gondok, emelt érettségi-fejenként 50,tehát kettőért 100- okj, stb. stb.)

# 3/10Időpont 2019. nov. 16. 13:07 Privát üzenet
Kérdező, a maximum szerezhető pont az 100. Függetlenük attól hogy mit csinálsz. Hiába vannak olyan dolgok amik miatt járna neki még 200 pont, 100 a maximum

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 2019. nov. 16. 13:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, hiszen magam írtam az előbb, hogy " mert maximum 100 többletpont szerezhető", de köszönöm a jóindulatot! :)

# 5/10Időpont 2019. nov. 16. 13:38 Privát üzenet
Na most ha kötelező egy emelt, és jár érte az 50 pont, akkor mindenkinek jár, tehát nem jársz jól vele.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2019. nov. 17. 00:09 Privát üzenet
Utolsó rátapintott a lényegre, így sokkal rosszabbul jártok. Mert a szabadon kialakítható többletpontok így valójában csak 50 lesz. 100helyett 150-re kéne módosítani, akkor jobban jönnétek ki az egészből.

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont 2019. nov. 17. 06:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

# 8/10Időpont 2019. nov. 17. 17:34 Privát üzenet

Nem igaz, mert eddig is csak 45 % felett járt az 50 pont. Tehát előfordulhatna, hogy valaki 44 %-ot ér el, ekkor 45 + 50 helyett csak 44-et vinne. Ez aránytalanul rossz, hátrányos helyzetet teremtene. Amíg nem volt kötelező, addig ezt a rizikót a tanuló mérlegelhette. A második emeltnél már más a helyzet, ott megvan most is a mérlegelés lehetősége.

Visszatérve. Nem tudom, hogy nyár óta valtoztattak-e valamit, de akkor azt mondták max 50 pont jár az emeltekért, 2-ért is 3-ért is, 23-ért is! 1-ért meg 0. A maradék 50-et meg nyelvvizsgával, OKTV-vel, sporteredményekkel, stb-vel lehet megszerezni.

Lehet azóta megváltoztattak, mert most nem találtam azt az EMMI levelet, amit akkor mutogattak. A nyelvvizsgát visszavonták, azt tudom, de másról nem hallottam.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2019. nov. 18. 10:14 Privát üzenet
#9, ha 45% alatt ér el valaki emelten, az nem fogadják el kötelező emeltként sem.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2019. nov. 18. 13:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik az a kötelező olvasmány, amit diákkorodban elblicceltél, de felnőttként mégis elolvastál, és nagyon tetszett?
Állítólag nem kötelező feltölteni a Felvi.hu-ra az érettségi bizonyítványt (ha jól tudom). De ha mégis feltöltöm, az nem baj?
Mi értelme van testnevelésnek egy egyetemen? 0, azaz nulla kreditet adnak érte, de mégis kötelező felvenni, akkor mi az értelme? Ráadásul csak 2 szemeszterig van, nem végig,...
Matematika alapszakra ha kötelező egy emelt, akkor az miért nem kötelezően matek, mégis miért lehet az biológia, kémia, földrajz is?
Egyetemen miért 0 kredites a testnevelés, és mégis kötelező?
Van köztetek olyan középsulis csaj, akinek nem kötelező a tornadressz és mégis hordja?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!