Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gyakornoki idő fizetett...

A gyakornoki idő fizetett vagy sem?

Figyelt kérdés

Olyan szakokra gondolok, mint a gyógyszerész, biomérnök, vegyészmérnök kötelező gyakorlatai.

Unokatesóm nemzetközi gazdálkodáson van, a 7. félévet csinálja, ami szakmai gyakorlat, és a cég, ahol van, rendesen megfizeti. Tudom, hogy más terület, mint a fentebb felsoroltak, de azokon, meg úgy hallottam, hogy nincs fizetés.

A gyógyszerészt megértem, hogy nem, mert ott nincs külön plusz félév (ha jól tudom) a gyakorlatra, de a másik 2 mérnöki szakon van. Azokról nem is tudom, hogy fizetik-e vagy sem, de úgy következtetek, hogy nem.



2019. nov. 17. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Gepeszmernok szakmai gyak nyaron, fizettek kb. fer osszeget.
2019. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bensdorp ***** válasza:
Gyógyszerészhallgatóknak csak az utolsó félévben van olyan hosszú gyakorlat (3 egybefüggő hónap), amit díjaznia kell a patikának. Csak ekkor jár a minimálbér 65%-a. Persze adható ennél több, akár a kötelező nyári gyakorlatokon is, de nem jellemző, hogy adnának. Oda a tudásért mész. Ha tartósabban dolgozol patikában / gyárban szabaidődben, akkor persze kereshetsz rendes bért.
2019. nov. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek! És szerintetek milyen nehéz elhelyezkedni diákmunkára ilyen gyógyszergyártó cégeknél?

Pl.: [link]

2019. nov. 18. 19:46
 4/5 A kérdező kommentje:
Elsősorban gyógyszerészként.
2019. nov. 18. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyógyszerész világot nem ismerem, de a törvény kimondja, hogy a 6 hetet meghaladó szakmai gyakorlatnál kell fizetnie a munkáltatónak, minimum a minimálbér kb, 60-65 %-át, nem tudom a pontos arányt.
2019. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!