Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az angol előrehozott érettségi...

Az angol előrehozott érettségivel kapcsolatban szeretnék kérdezni, mert kissé bizonytalan vagyok. Megéri?

Figyelt kérdés

Szóval, idén szeretnék (tizenegyedikben) angolból előrehozott érettségizni, viszont nem tudom, hogy közép vagy emelt szinten. Annyi biztos, hogy utolsó évre nem szeretnék öt tantárgyat hagyni, tehát idén az angolt le szeretném tudni... Van belőle már egy b2-es nyelvvizsgám, a középszintet szinte hibátlanul meg tudom csinálni, csak az a kérdés, hogy megpróbáljam-e az emeltet, mert a 60% szerintem összejönne, csak azt nem tudom, hogy felvételinél van különbség mondjuk a 62 és 87 százalékos emelt angol között, azt eltekintve, hogy a nagyobb százalék jobban mutat (ugye, elv, mindkettő ötösnek felel meg)?


Remélem érthető, amit írok; előre is köszönöm a válaszokat.



2019. nov. 17. 14:01
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt persze tudom, hogy ősszel lehet szintemelőzni, de nem hiszem, hogy nyáron annyit tudnék fejlődni. Nagyjából már elengedtem az emeltet, mert úgy érzem, hogy egy bizonyos szinten ragadtam és onnan nem tudok feljebb jutni. Csak hátha valaki meggyőz vagy nem tudom.
2019. nov. 17. 14:17
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha felvételi tantárgyad az angol, akkor nagy különbség van, mert a % számít nem a jegy (62%-62 pont a 100bol, 87%-87 pont a 100bol). De ha nem felveteli tantárgyad, akkor nincs.
2019. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!