Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet valaki angol tanár...

Hogy lehet valaki angol tanár manapság?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy ma már nincsen klasszikus tanári képzés, hanem először anglisztika vagy amerikanisztika alapszakot kell elvégezni, majd utána jelentkezni MA angoltanárira.


Ez minden egyetem így van már, gondolom?


2019. nov. 17. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
4%

Kétféle módja van:

Van az osztatlan tanárképzés, ahol két szakod van, mondjuk angol-töri. Ez 5 vagy 6 éves attól függően, hogy áltános iskolai vagy középiskolai tanár akarsz lenni.

A másik, amit írtál az anglisztika alapszak, ami után lehet menni tovább tanári mesterre.

Az utóbbinak az lehet a hátránya, hogy 2 szakdogát kell írnod.


Gyakorlatban a tanár hiány miatt azonban már sok embert felvesznek angoltanárnak tanári papír nélkül.

2019. nov. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz csak részben helyes. Anglisztika alapszak/6 félév/ után ugyanis csak anglisztika mesterszakra lehet menni az további 4 félév. Annak elvégzése után lehet jelentkezni angol tanár szakra. Ez így van minden egyetemen. Tanári diploma nélkül tanítani nem lehet.

---6. éves angol-történelem szakos egyetemista vagyok.

2019. nov. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Volt pár év, amikor az osztott rendszer miatt nem volt klasszikus tanárképzés, de az nem jött be, ezért visszahozták az osztatlan képzést. Két szakot kell választani, pl, magyar-német és rögtön kezdhetsz tanárszakon, nem kell előtte pl, germanisztika szak.
2019. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!