Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Működhet egy ilyen középiskola...

Működhet egy ilyen középiskolai szakképzési rendszer hatékonyan?

Figyelt kérdés

Az alábbi cikkben írják, hogy aki nem gimnáziumba, hanem a másik két középiskola-típust eztán képviselő technikumba vagy szakképző iskolába jár, annak 15 éves kortól cégeknél , rendes munkavisony keretében valósítanák meg a szakmai képzését (max. napi 7 órában).

Én eddig is azt hallottam, hogy a cégek csak „csicskának” alkalmazzák az iskolásokat…

Aki rálát a szakképzésre, elmondaná, mennyire működőképes egy ilyen rendszer vajon?

[link]



2019. nov. 17. 18:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem hatékony, de legalább sok-sok óccsó kulit lehet a szalag mellé terelni, megint el lehet odázni pár évvel azt, hogy rendesen meg kelljen fizetni a munkaválkalókat.
2019. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Össze fog dőlni a szakképzési rendszer....
2019. nov. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2-es, kifejtenéd bővebben, miért fog összedőlni?

Nekem is ez a gyanúm, pláne, hogy a másik terv szerint a szakképzésben tanítókat is rendes munkavállalóként akarják eztán foglalkoztatni (nem közalkalmazottként, ahogy a tanárokat alapból), ami mögött azt sejtem, hogy talán így elkerülhető, hogy kelljen pedagógus végzettség a tanításhoz… De lehet, hogy rosszul gondolom, érdekelnének a vélemények.

2019. nov. 18. 10:51
 4/18 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Szerintem sok tanár le fog lépni..

Sok tanuló nagyon kicsi cégnél van gyakorlaton, nem hiszem hogy akarni fogják komoly pénzért felvenni a tanulókat, gondolom nem lesznek ágyon támogatva az állam felől...

9 illetve 9-10 évfolyamon sok lesz a közismereti óra, aztán feljebb szinte alig...


Várhatóan nem lesz külön Szakmai elmélet és gyakorlat, és ezt a gyakorlati helyén kell megtanulni.. .

De bizakodni kell :) jó dolog a reform :)@

2019. nov. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

„De bizakodni kell :) jó dolog a reform :)”

Hát, nem akarok politizálni, de az utóbbi évekből nekem most nem ugrik be túl sok jó reform… pláne az oktatásból.

Irigyellek a bizakodásért! :)

2019. nov. 19. 12:46
 6/18 anonim válasza:

Sziasztok! Becsatlakoznék a témába.

A fiam nyolcadikos, kinézett magának egy szakgimit. Budapesti suli – nem tudom, hogy lehet-e itt sulineveket írni… Nekem is egyre szimpatikusabb az iskola, az igazgatónő, a tanarak, a külön programok etc., etc.

Viszont a teljes kétségbeesés határán vagyok a várható változások kapcsán. Meg az ezzel járó bizonytalanság miatt.

Mivel jár vajon a tanárok megváltozott foglalkoztatása? Nem a zsebükben akarok turkálni, de ha rosszabb fizetést kapnak, akkor az negatívan csapódik le a gyerekeken, ha jobban járnak a tanárok, akkor hepiség lesz.

És mit fog jelenti a GYAKORLATBAN vajon, hogy a kölköket munkaviszonyba veszik???

És hogy érted azt, hogy nem lesz szakmai elméleti óra?? Akkor hogy rákba fog komplex szakmai érettségit tenni???

És ahogy írod, hogy a közismereti órák csak az elején lesznek, de csak jóval később (4. év végén) érettségiznek belőlük – hát addigra elfelejtik a tananyogot!

És életszerű az egy bazi nagy világcégnél (amikkel kapcsolatban van ez a budapesti szakgimi), hogy kicsi lurkókat tanítgatnak ott dolgozó komoly szakemberek??? Napi 7 órában???

És már munka mellett kell felkészülni az érettségire???

És az iskolában a jól felszerelt laborokat felszámolják???

Írjon már nekem valaki valami konkrétumot, mert fejre állok…!

2019. nov. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Konkrétumok kb tavasszal lesznek...de igazán akkor látszik a működése ha már beindult...

A tanárok többsége nem a pénzért van a pályán, nem ezen fog múlni....

A munkaviszony nem robotolàst jelent majd, hanem tanulási folyamatot. A nagY cégeknél lesznek jó helyen, mert ott lesznek akik foglalkoznak velük. A kisebb cégek, vállalkozók fognak szerintem kiesni a képzési rendszerből...

A napi 7 óra nem gáz, jelenleg is kétheti 30-35orat vannak kinti a tanuloszerődéses tanulók.

2019. nov. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

A laborok maradnak, csak kisebb terheléssel így kevesebbe kerül...

9, évfolyam szakképző, illetve 9,10, évfolyam technikum képzések gyakorlata megz az iskolai TM Ben lesz...az alapokat ott tanuljak meg

2019. nov. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

A kedden elfogadott szakképzési törvénytervezet 129. Paragrafus 7. Bek: a képzési és kimeneti követelményeket először 2020 március 31ig kell közzétenni...

Tehát addig csak talalgatunk, hogy mit kell tanítani és mi lesz a vizsgakovetelmeny ...

A képzőhely kötelezettsége kb ugyanaz marad a gyakorlati képzést illetően, mint eddig a tanuloszerődés esetén volt. Azt kell tanítani, ami a képzési követelményekben le van írva.

2019. nov. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
"a technikumok( most ez a szakgimi) elsődleges feladata a szakirányú oktatás, és annak megfelelő továbbtanulásra való felkészítés, másodlagos feladata az érettségire felkészítés..."
2019. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!