Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vajon a különféle magyar...

Vajon a különféle magyar egyetemek ugyanazon szakjainak oktatói mennyit tudnak egymásról, mennyire vannak kapcsolatban, vagy önálló "királyságok"?

Figyelt kérdés
Ha át szeretnék jelentkezni egyik egyetem szakjáról másik egyetem ugyanolyan szakjára, " lekádereznek" engem, honnét jöttem, és megkérdezik az ottani oktatókat is, milyen tanuló voltam, mi a véleményük rólam, vagy nem érdeklik őket, és átvesznek leckekönyv alapján?
2019. nov. 17. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy kérdezik.
2019. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

A legtöbb oktatónak arról sincs fogalma, mi történik a szomszéd tanszéken, oktatási/kutatási témákban sem - és igénye sincs rá, sajnos.

Nem, kutyát nem fog érdekelni, honnan jöttél.

2019. nov. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Pont lesz*rják. Minden tanszék önálló kiskirályságokból áll, még intézményen belül is fújnak egymásra, nem hogy intézmények között.
2019. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

A saját példámat tudom írni.

Alapvetően ismerjük egymást, de ahogy a második válaszoló is írta, nem nagyon foglalkozunk egymással. Pár havonta, szerencsésebb esetben évente valamilyen konferencia keretein belül megtörténik a pofavizit, de azon túl, hogy hol tanít az illető, esetleg mik a főbb kutatási irányai, nem nagyon tudok senkiről semmit. Akiről meg igen, ott inkább személyes jó kapcsolatunk van, ami nem szakmai alapú.

Egyszer az egyik PhD hallgató ott végzett, ahol az egyik ismerősöm tanít, ráadásul nála írta a szakdolgozatát mesterszakon. Mivel az említett kollégával rá három napra találkoztam, megemlítettem neki, de egyáltalán nem volt fontos; ha nem találkoztunk volna egyébként, biztos, hogy nem hívom fel ezért, vagy nem írom fel, mint fontos információt. Ez egy PhD hallgatónál, ahol már személyesen is jobban ismerjük őket.

Alap- és mesterszakosok esetén nem nagyon foglalkoztat a dolog senkit. Az átvételről a tanulmányi osztály, illetve a dékánhelyettes dönt, de amennyire el vannak havazva, kötve hiszem, hogy lenne arra kapacitásuk, hogy Gipsz Jakab másodéves alapszakos hallgatónak még utána kérdezgessenek. Pocsék lehet ezt hallani, de nem nagyon foglalkozunk ilyen szinten a hallgatókkal.

2019. nov. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Szakmai fórumokon néha összefutnak, de ott nem a diákság a téma.

Viszont az intézetek közötti nulla kommunikáció nálunk is előjött. Az egyik oktatóm panaszkodott, hogy ő minden évben bekopog a velük azonos emeleten lévő intézet irodájába és bemutatkozik. Pár hét múlva már nem is köszönnek neki, ha össze is futnak. De nem adja fel! Minden évben "próbál ismerkedni" :)

2019. nov. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Én ének-zene szakon vagyok,letelt az MA 4 félévem, de a gyakorlati képzésoktatóm "elvágott". Egyszerűen fűbe-fába, levegőbe is belekötött, megszégyenített magam és mások előtt. (Amúgy más tantárgyakból 4-5-re vizsgáztam, és gyakorló tanár vagyok rajz-ének szakon általános iskolában.) Ezért szeretném más egyetemen a gyakorlatot letenni, hogy záróvizsgázhassak, és meglegyen a sokadik diplomám.
2019. nov. 18. 19:21
 7/7 A kérdező kommentje:
A gyakorlót- úgy értem, hogy már 8.éve tanítom ezeket a tárgyakat. :-)
2019. nov. 18. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!