Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem vizsgatárgy, akkor is...

Ha nem vizsgatárgy, akkor is jár a többletpont?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ha jól értem, akkor ha mondjuk van egy szak, ahova kötelező a matek, és azon felül vagy a fizika, informatika, biológia,kémia. Akkor ezek közül legalább egynek emeltnek kell lennie.

Tehát teszem azt, matek emelt + fizika közép.

Ezzel teljesítem az alapkövetelményt.

Ha jól értem, ha 45 %-os legalább, akkor kapok érte 50 többletpontot. Ha meg van egy német középfokú nyelvvizsgám, azért 28 pontot.

Na de mi van akkor, ha van még egy emelt németem is?

Azért is jár még plusz 50 pont, vagy mivel nem kötelező vizsgatárgy a felvételihez, ezért gyakorlatilag nem érek vele semmit? Ha meg 60% feletti, akkor elvileg nyelvvizsgának számít, de mivel adott nyelvből már van egy külön nyelvvizsgám, ezért sem kaphatok plusz pontot?


Köszi.


2019. nov. 18. 03:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az számít ami felvételi követelmény a szakon
2019. nov. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem jár.
2019. nov. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sejtettem :(
2019. nov. 20. 02:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!