Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit számít ha vidéken...

Mennyit számít ha vidéken végzem el az egyetemet és nem Pesten?

Figyelt kérdés

gondolkodom az átjelentkezésen de milliókat sporolnék ha vidéken maradnék (pesti albérletekkel szemben), másrészt a pesti egyetemek kapcsolatai és a munkalehetőségek jobbak

szerintetek érdemes bajlódni az egyetemváltással?


2019. nov. 19. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szak. Pl. egy orvosi vagy mérnöki diploma nagyon sokat ér külföldön is, a kapcsolatok pedig részben rajtad is múlnak. Ha elmész vidékről pl. állásbörzékre, karriernapra stb, ott is találkozhatsz mindenféle céggel, akikről még akár Pesten sem hallottál volna.

Mindenki arra vágyik, ami nincs. Én vidéki egyetem helyett mindig Pestről álmodoztam, de a szüleim nem engedtek...

2019. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ milyen szak és milyen egyetem. Összeségében szerintem semmi probléma nincs azzal, ha vidéken végzed el.

Annyi igaz, hogy vidéken kevesebb a munkalehetőség és kevesebb a fizetés.

De elhelyezkedes szempontjából az esetek többségében nem kerülsz hátrányba azért, mert nem pesti egyetemen tanultál.

De mondom, vannak kivetekek, pl egy mérnöki képzés sokkal megbecsültebb a BME-n, mint mondjuk Debrecenben.

De a szakok nagy részére nem igaz ez és tökre rendben van a vidéki egyetem is.

Meg ha nagyon parázol, akkor mesterszakot tudsz Pesten csinálni munka mellett, míg az alapot otthon.

2019. nov. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit. Van tényleg olyan szak pl a pécsi egyetem orvosi, dietetikai szakja sokkal jobb mint Pesten és ez az idén a ponthatárokon is látszott. Szegeden ilyen a biosz szak. Az eltéről mondják hogy a legjobb egyetem de inkább gyak a gyógypedagógiai szakja az. Kecskeméten pedig a logisztikai mérnök szakról mondják hogy nagyon jó. Pesten nem azért magasabbak a ponthatárok mert nehezebb, hanem mert többen jelentkeztek mivel többen élnek arrafelé és ezért híresebbek is. A nyíregyházi egyetemen a legalacsonyabb általában a ponthatár mert Magyarország keleti részén élnek a legkevesebben és ott a legnépszerűbb az okj mert általában alacsonyabbak a bérek ezért inkább egy gyors szakma megszerzése a cél és a mihamarabbi munkába állás.
2019. nov. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!