Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet ajánlanátok?

Melyik egyetemet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Járműmérnöki szak érdekelne. Melyik egyetemeken tanítják, eddig csak a bme-ről, és a Széchenyi egyetemről hallottam. Eddig a győri egyetemet néztem, és érdekelne is, csak éppen nekem az ország másik felén van. A bme-ről még sok rosszat hallottam. Mit gondoltok? Megérné Győrbe suliba járni?
2019. nov. 19. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
A BME ajánlott mindenképpen, sőt ott ezt külön szakirányként is lehet választani. BSC után pedig más mérnöki karra is lehet menni mesterképzésre. Pl. egyesek járműmérnöki bsc után gépészmérnök msc-re mennek. Győrbe kár lenne egy szinvonaltalanabb képzésre elmenni, pláne ha messze is lenne. Nálad tehát egyértelmű hogy a BME a helyes választás. Sokan még az ország távolabbi pontjáról, Pécsről, Szegedről, Debrecenből, Zalaegerszegről stb. is a BME-re mennek a szinvonalas képzés miatt. Győrbe legfeljebb közelség miatt lenne érdemes menni. De neked mivel az távoli, így érdemes ki is zárni rögtön.
2019. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A BME tényleg színvonalas, nem emiatt van rossz híre elsősorban, hanem az iszonyat nagyképű hallgatóinak okán (tisztelet a kivételnek). Meg persze azért, mert sokan közülük nem tanulnak eleget, lébecolnak vagy eleve rossz matekosként mentek oda (alacsony a ponthatár a legtöbb szakon, könnyebb bejutni), aztán a vizsgákon hullanak, mint a legyek.
2019. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!