Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Melyik egyetemet ajánlanátok?

Járműmérnöki szak érdekelne. Melyik egyetemeken tanítják, eddig csak a bme-ről, és a Széchenyi egyetemről hallottam. Eddig a győri egyetemet néztem, és érdekelne is, csak éppen nekem az ország másik felén van. A bme-ről még sok rosszat hallottam. Mit gondoltok? Megérné Győrbe suliba járni?

nov. 19. 16:43  Privát üzenet  

A válaszok
A BME ajánlott mindenképpen, sőt ott ezt külön szakirányként is lehet választani. BSC után pedig más mérnöki karra is lehet menni mesterképzésre. Pl. egyesek járműmérnöki bsc után gépészmérnök msc-re mennek. Győrbe kár lenne egy szinvonaltalanabb képzésre elmenni, pláne ha messze is lenne. Nálad tehát egyértelmű hogy a BME a helyes választás. Sokan még az ország távolabbi pontjáról, Pécsről, Szegedről, Debrecenből, Zalaegerszegről stb. is a BME-re mennek a szinvonalas képzés miatt. Győrbe legfeljebb közelség miatt lenne érdemes menni. De neked mivel az távoli, így érdemes ki is zárni rögtön.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont nov. 19. 21:38 Privát üzenet
A BME tényleg színvonalas, nem emiatt van rossz híre elsősorban, hanem az iszonyat nagyképű hallgatóinak okán (tisztelet a kivételnek). Meg persze azért, mert sokan közülük nem tanulnak eleget, lébecolnak vagy eleve rossz matekosként mentek oda (alacsony a ponthatár a legtöbb szakon, könnyebb bejutni), aztán a vizsgákon hullanak, mint a legyek.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont nov. 20. 11:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyit számít ha vidéken végzem el az egyetemet és nem Pesten?
Kezdhetem elölről az egyetemet továbbra is ingyen a következő szeptemberben?
Ha első szemeszter közepén szeretném otthagyni az egyetemet, kell fizetnem bármit az államnak?
Ha barmelyik egyetemre mehetnek es kozgazdasz szeretnek lenni . Akkor ti melyik egyetemet ajanlanatok?
Milyen informatikai egyetemet/foiskolat ajnlanatok, nem ajanlanatok? Miert?
Budapesten milyen egyetemet, foiskolát ájánlanátok?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!