Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NKE katonai vezetés szakról...

NKE katonai vezetés szakról vélemények érdekelnének?

Figyelt kérdés

-Milyen a szak maga? Jó-e a képzés?

-Hogy néz ki egy hetetek, hány óra, mikor kezdtek mikor végeztek?

-egyetem után milyenek a lehetőségeitek, fizetés, karrier stb.

Volt diákok véleményére is kíváncsi vagyok



2019. nov. 20. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:

“egyetem után milyenek a lehetőségeitek, fizetés, karrier stb”


Ezzel nem lehetőségeid, hanem kötelezettségeid lesznek. Valahova kihelyeznek, neked meg azt kell csinálni, amit mondanak.

Fizetésed az a rendfokozatodnak megfelelő összeg. Van bértábla.


A többi kérdésre 100% biztos választ nem tudok mondani, nekem egy rokonom katona, de ő altisztin végzett, nem NKE-n. A munka és a fizu kb. így van, ahogy írtam.


Amúgy anno kérdezgettem embereket, mert én is ide akartam menni, akkor pár éve azt mondták, hogy 3 hónap az alapkiképzés, hogy azóta hogy van nem tudom, de azt is mondták, hogy eleinte mindent szigorúan vesznek, meg van határozva meddig van tanórák után kimenőd stb, aztán ahogy telnek az évek, a vége fele egyre kevesebb a szigor. Sztem most se sokat változhatott.


Engem végül a kötöttség, meg a beszabályozás tartott vissza. Civilként sokkal több a mozgásterem, bár ott meg a biztos állás és a biztos fizu előny.

2019. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A bértébláról tudok, de az is csak őrnagyig? van megszabva ha jól emlékszem. Igazából mindig gondolkodtam a katonaságon, de végül mérnöknek jöttem Győrbe, egyrészt az elhelyezkedés másrészt a megélhetési lehetőségek miatt, viszont nem vagyok biztos benne, hogy én ezt akarom. Egyébként NKE-n ilyen hogy nyári szunet van? Nyárra nem hívnak be szolgálatra?
2019. nov. 20. 18:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Na ezt sajnos nen tudom, de NKE-RTK-s ismerősömnek volt nyári gyakorlata asszem már első évesen is. Ebből kiindulva nem tartom kizártnak, hogy HHK-n is van.

Már elvégeztél egy mérnökit, vagy még csak most csinálod?

Arra vigyázz, hogy 25 éves korig lehet jelentkezni honvédtisztire, amikor én akartam ezt olvastam ki a követelményekből, ez 2014-ben volt, azóta nem tudom mi változott.


Régebben sok NKE-HHK-s kérdés volt, azokat remélem ndre meg is válaszolta valaki odajáró, ma már kevesebb aktivitás mutatkozik e téren.

Szerintem, ha teheted menj el nyíltnapra. Ott teljes egészében választ kapsz első kézből az összes kérdésedre.

2019. nov. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*rendre meg is válaszolta valaki (ez az auto correct katasztrófa)
2019. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem végeztem el, még csak elsőéves vagyok. Ez a két lehtséges "irány" fogalmazódott meg a fejemben, mint továbbtanulási alternatíva. Jó tanuló voltam, van két nyelvvizsgám, egyik felsőfokú, sportból jó voltam mindig is úgyhogy a felvétellel talán nem lett volna gond, de aztán mégis a mérnökit vàlasztottam, éppen azért amiért te is, a kötöttségek miatt, illetve már említettem, azért anyagilag is jobban megéri talán,( igaz ez nem vigasz ha nem szeretem csinálni) azèrt is kérdeztem kb milyenek a kilátások, fizetés illetve karrier terén, azt láttam hogy őrnagyként durván 300k nettó amit meglehet keresni, viszont feljebb már nem részletezték a bèrezést sajnos.
2019. nov. 20. 21:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Annyit tudok hozzátenni, hogy ma már csak 6 hét az alapkiképzés. Kimenő azt hiszem, minden nap van, de meg van határozva, meddig kell visszaérni a laktanyára. Múltkor pl buliból hajnali 2kor leléptek a HHKsok, mert 3ra a laktanyán kellett lenniük, de ez spéci kimenő lehetett, mert amúgy hamarabb szoktak visszamenni.
2019. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

“ fizetés illetve karrier terén, azt láttam hogy őrnagyként durván 300k nettó amit meglehet keresni, viszont feljebb már nem részletezték a bèrezést sajnos.”


Hát én ezt keveslem, ennél tuti többet keres egy őrnagy. Az alapilletménye lehet ennyi, de erre még jönnek egyéb pótlékok, nyelvpótlék meg stb. Talán ezt a jogszabály részletezi. Nekem törzsőrmester rokonom keres vmi nettó 250 körül. Egy őrnagy simán megkeres nettó 5-600 ezret. Amúgy sima honvédtiszti diplomával, amit NKE-n szerzel talán százados- őrnagy fokozatig tudsz menni, fölötte már elvárnak még egy diplomát, pl. jogi diplomát, meg ilyen olyan plusz dolgokat.

2019. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt én is hallottam, hogy meg van szabva a kimenő, de ez igazából nekem teljesen rendben van, az érdekelne inkább, hogy nyáron ez hogy néz ki nekik. Nyáron ugymond szünetük van-e vagy pedig akkor is valahol szolgálatot kell teljesíteniük, gyakorlatozni stb.
2019. nov. 22. 11:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem első évben volt kb 2 hét nyaram juliusban.


Aug tisztavatóra gyakorlás van az állomány egy részének. Ha nem vagy benne szerencséd van és van nyarad.


De ha úgy gondolod hogy nem biztos hogy ez neked való ( már most mielőtt bekerültél volna) akkor 100%-ra mondom hogy ott fogod hagyni 1-2 év után úgyhogy el se kezd.

2019. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!