Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetne eldönteni,...

Hogyan lehetne eldönteni, melyik egyetemre érdemes menni (gépészmérnök)?

Figyelt kérdés

Alapszak után szeretnék gépészmérnök mesterre menni. Nem tudom, hogy maradjak-e itt Debrecenben, vagy Miskolcra menjek. Úgy az általános vélekedés az, hogy a BME után a miskolci a legjobb, mégis az itteni (debreceni) állásbörzén és nyílt napon a Debreceni Egyetemet istenítették, hogy nagyon jó az itteni képzés. Amúgy meg azt is elmondták, hogy azt is nézzem, hogy milyen munkalehetőségek vannak az adott városban, pl. ide nemcsak a BMW gyár jön, hanem hoz magával számos véget, sok-sok új munkalehetőséggel, ráadásul azok mind új gyárak lesznek, a legújabb eszközökkel, felszereléssel. Így elgondolkodtam, hogy lehet, jobb lenne maradni.

Amúgy meg teljesen biztos vagyok benne, hogyha Miskolcra mennék az egyetemi nyílt napra, akkor ugyanúgy a saját egyetümről mondanának minden jót, ahogy a BME vagy a Pannon egyetem is. Kicsit már reálisabb a kép, ha valaki állásbörzére megy, mert ott a végekkel találkozik, és a valós helyi igényekre tudnak válaszolni.

Egyébként én egy kicsit csalódtam a saját szakomban. Egy idősebb tanárt kérdeztünk anno, hogy érdemes-e ide jelentkezni (460 pontom volt, 3 nyelvvizsgám, simán felvettek volna máshova is), és ő azt mondta, hogy bizony ebből a fajta mérnökből nagyon nagy a kereslet, tőlünk csak a bankárok keresnek jobban, és rengeteg a munkalehetőség. Na ebből egyik se volt igaz, mostanra nagy a túlképzés belőlünk és bizony kevés a jó munkalehetőség, ráadásul mindenhol kell a mester (különben csak technikusi munkát kapsz). Szóval még egyszer azt a hibát nem követem el, hogy tanároktól kérdezzek. Nyilván minden tanárnak az a kedvező, ha minél több minél jobb hallgató jelentkezik az ő szakukra, és nyilván mindenki a saját egyetemét mondja a legjobbnak.



2019. nov. 21. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy. Amelyik közelebb van, amelyik olcsóbban jön ki, és amelyik szimplán csak szimpibb, oda menj.

Ha debreceni vagy, célszerű ott maradnod, és csak otthonról bejársz mint ahogy középsuliba is jártál.

Magyarországon nincs akkora különbség at egyetemek között, így a választás általában így zajlik. Ha a diploma már megvan, úgyis csak a te tudásod számít.

2019. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
27%

Én Miskolcra jártam, nem könnyű a képzés, az biztos. Sok tanárnál nagyon magasak is a követelmények, de azt érzem, hogy egy nagyon stabil diploma van a kezemben, még ha csúsztam is. Van ismerősöm aki Debrecenbe járt, néha nézegettük egymás tananyagát, hát, némelyikre azt mondtam, hogy óvodás szintű a miénkhez képest.

A másik fontos dolog, hogy Miskolcon kb. 40 éve megy már az egyetemi szintű mérnökképzés, Debrecenben nemrég nevezték át főiskoláról egyetemre, és alapból nem ez az erőssége az intézménynek (inkább agrár és tanárképzésből jeleskednek).

Diplomád valószínű ott hamarabb lenne, de ha tényleg érdekel a szakma, és nem csak a gyors papírra hajtasz, akkor mindenképpen Miskolc.

Remélem segítettem :)

2019. nov. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem a diploma gyorsasága a lényeg, hanem a minősége, de a munkalehetőségek is. Mindig is nagyon jó tanuló voltam, és az egyetemi tanulást is sikeresen elsajátítottam. Inkább mérges lennék, ha valami még túl könnyű is lenne. Az, hogy a miskolci tanárok és a képzés szigorú, csak jó hír. Viszont nem akarnék Miskolcon élni, ott dolgozni sem. Debrecen sokkal szebb város, élhetőbb, és a miskolci fizetések is kevesek. Kicsit félek, hogyha az ME-re járnék, akkor nehezebben kerülnék el onnan, és inkább megpróbálnának ott tartani.
2019. nov. 25. 10:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ez kb úgy megy, hogy otz lesznek tárgyaid, amik a (gépész)mérnöki alapműveltséghez kellenek (rezgéstan, szilárdságtan, áramlástan, stb), aztán jönnek a különböző tervezőszoftverek ismeretei. Az iparban meg majd betanítanak, lehet higy ugyanazt a szoftvert kell használni, lehet hogy nem.


Így nagyon nagyvonalakban. Szóval szakmai szempontból szetintem is mindegy melyik egyetemre mész. Menj a közelebbire!

2019. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy ez valóban így van! Nekünk is megtanítanak sok mindent az egyetemen, de főleg az elméleten van a hangsúly, meg magán a tudományon, nem pedig a gyakorlati alkalmazásokon. Főleg, hogy már bőven nem kézzel és papíron számolnak, hanem ChemChad-del. De nekünk nincs ilyen az egyetemen sajnos, vagyis a magyar hallgatóknak nincs, hanem a külföldieknek, mert ők fizetnek + kevesebben is vannak. És azt a milliós folyamatirányítási szoftvert se használjuk, ami a TEVA-ban és a Borsodchem-ben van.
2019. nov. 25. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!