Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek közül az egyetemek közül...

Ezek közül az egyetemek közül melyik lenne "jobb" IT területen?

Figyelt kérdés

Debreceni Egyetem, Szegedi Egyetem, Eszterházy Károly egyetem.


Még nem tudom, hova lenne érdemes tanulni menni Mérnök informatikus, avagy Programtervező informatikus szakra. Nyílt napokra sajnos nem tudtam elmenni, kapcsolataim pedig nincsenek az iskola,sem azok tanulóival,így reménykedem abban hogy néhány egyetemista az említett iskolákból meglátja a kérdésem, és tud pár pro/con dolgot írni a Gimi(bármelyik) mellett/ellen.


2019. nov. 24. 06:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%

A szegediek váltig állítják, hogy az SZTE a legjobb a fentiek közül. Szerintem pedig Debrecenben sokkal több IT-s állás, rengeteg munka- és gyakornoki lehetőség van, továbbá multi cégek és reptér, így én a fentiek közül azt preferálnám.


Ha jó vagy fizikából, akkor menj villanyos szakra vagy mérnökinformatikára; ha inkább programoznál csak, a hardver annyira nem izgat, akkor proginfó vagy gazdinfó, ha a gazdasági dolgok is érdekelnek. Jó ötlet még a sima matek szak is.

2019. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, a debreceniben mérnökinfóra kell menni ahhoz, hogy következőleg proginfóra specializálódj. Ez igaz, vagy félre informáltak?
2019. nov. 24. 12:11
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

Nem igaz, négy alapképzésük van:

- Proginfo

- Mérnökinfo

- Gazdinfo

- Informatikus könyvtáros

Forrás: [link]

2019. nov. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. nov. 24. 14:51
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként nézegess tanterveket:


Programtervező informatikus:

[link]


Mérnökinformatikus:

[link]


Gazdinfo:

[link]


Tényleg attól függ, hogy mikkel akarsz később foglalkozni. Ha önvezető autó, trónok, gépek, mikrokontrollerek stb. programozásával, akkor lehet, hogy érdemesebb a mérnökinformatikára. Ha csak sima szoftverrendszereket akarsz fejleszteni (software architect stb. pozícióban) akkor vagy a mérnökinfó, vagy a proginfó. Banki, pénzügyi szoftverekhez, vállalati IT menedzsmenthez jó a gazdinfó is.

2019. nov. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még egyelőre nem vagyok benne biztos, csak abban, hogy a fizika egyáltalán nem ment jól sosem, matek pedig úgy ahogy, midnen ebben 4-es voltam eddig. Elég bizonytalan vagyok.
2019. nov. 24. 16:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Jól látom, hogy az első linken választható tárgy az E-Sport?
2019. nov. 24. 16:35
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocs, a "Speciális ismeretek" résznél
2019. nov. 24. 16:35
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha a matek úgy ahogy ment, akkor javaslom, hogy a gazdasági informatika szakot nézegesd, mert a sima proginfó az nagyon nehéz lenne, nem biztos, hogy számodra megéri. A gazdasági informatika is teljesen jó szak, és ezzel is lehetsz programozó, de mindenféle menedzsment funkciókat is betölthetsz vele, és könnyebb, mint a mérnökinfó vagy proginfó.
2019. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Miért ment ennyi negatív reakció a válaszoló kommentjeire?
2019. nov. 24. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!