Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki informatikával tanul (t)...

Aki informatikával tanul (t) tovább: miért ezt választottad?

Figyelt kérdés
Milyen érvek szóltak neked amellett, hogy info irányban tanulj tovább?

2019. nov. 24. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szeretek gépezni. Semmiből nem vagyok igazán jó. Kb ezek.
2019. nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ebből igazán jó vagy? Mit jelent a "gépezni"? Játszol, vagy programozol is?
2019. nov. 24. 14:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Játszok. Programozni majd az egyetemen megtanulok. Addig inkább lazítok.
2019. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az egyetemen nem fognak megtanítani programozni (ezt nem kötekedésből mondom, csak hogy ne lepődj meg).
2019. nov. 24. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Megtanítanak, de csak olyan alap szinten, hogy arra tudj magadnak építkezni.

Mindenbe belekóstoltok, a többi rajtad múlik miben és mennyire fejleszted magad.


Nekem az volt az érv, hogy 10 éves koromban elkezdtem önszorgalomból html,css,php-t tanulni, ez pedig kitartott az érettségiig, de annyira, hogy tudtam, nekem ezzel kell foglalkoznom.


Jelenleg 3. féléves vagyok programtervező informatikán, és nem bántam meg... :)

2019. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy neked ilyen egyértelmű volt az utad.

Mi a véleményed, aki nem kifejezetten ebben élt gimi alatt, annak is lehet esélye ezen a vonalon? Meg lehet tanulni felnőtt fejjel úgy, hogy értelmes, jó minőségű munkát tudjak végezni?

2019. nov. 24. 14:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Nos nem magyar oktatási rendszer, de azért leírom.

16 évesen High School-ban utolsó évesként infóból A*-t kaptam, és meg is kedveltem a tárgyat. Előtte nem kifejezetten voltam egy infós alkat, de mindig is jól ment és nem is volt teljesen közönbös.

Nézegettem neten a szakokat végzés előtt, hogy merre kéne továbbtanulnom, majd jelentkeztem több helyre is, leginkább szoftverfejlesztésre. Végül gazdasáfinformatikára vettek fel, ami 2 éves szak volt, amivel 18 éves koromban végeztem, és a papír amit ott adtak emelt érettségivel volt egyenlő. Gazdinfó alatt végig osztályelső voltam, második évben pedig minden egyes tárgyból 100%-ot kaptam.

Szóval utána jelentkeztem egyetemre, CS-re, most vagyok másodéves.

Nem bántam meg, mert minden érdekel amit tanulok, és minden egyes órára bejárok (ami ritka, még az előadók is rácsodálkoznak..).

Egyetem előtt kezdtem ismerkedni a programozással, otthon tanulgattam C#-t, de egyetemen java-val kezdtünk.

Jelenleg pedig weboldal és mobilapp teszteléssel foglalkozom suli mellett.


Szóval nem volt nehéz dönteni, hogy annak tanuljak tovább, ez érdekel, és nem is vagyok rossz benne.

Nem tudom magam elképzelni hogy mást csináljak, bár egyszer szeretnék céget alapítani, és ott nem ártana némileg több gazdasági tudás.

2019. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megtetszett egy másik szakon az adatfeldolgozás, de az nem informatika volt. Azt félbehagytam, mérnökinfot meg jövőre fejezem be.
2019. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Persze, bármi megtörténhet, ha kellő akarat és gyakorlás van benne. :) Sosem késő elkezdeni tanulni.

Ki kell próbálni, ha nagyon nem megy, akkor viszont nem erőltetném.

2019. nov. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!