Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programtervező informatikusnak...

Programtervező informatikusnak kezdtem el tanulni egyetemen, de most az első félév végefelé kezdek rájönni, hogy ez a dolog engem nem érdekel. Tudom, elég hülye kérdés de mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre több kudarc ér és úgy érzem, hogy a vizsgákon se tudnék jól teljesíteni, a zh-m is hullámzó teljesítményűek és leginkább ezek miatt érzem ezt. Mikor elkezdtem se voltam biztos benne, hogy ezt akarom, de szüleim kötelezővé tették, hogy menjek egyetemre és végül ezt választottam. És most is anyám miatt nem tudom mit csináljak, azt se tudom, hogy mondjam el neki, hogy ez már nem érdekel. Nyilván szeretnék tanulni még hisz csak egy érettségim van, gondoltam rá, hogy kinézek egy okj szakmát és utánna újrafelvételiznék olyan egyetemi szakra ami érdekel. Csak segítséget szeretnék kérni, hogy ki mit tudna ajánlani az esetemben.

2019. nov. 25. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az, ami érdekel? Ha elég pontod van, add be a jelentkezésedet másik egyetemre/szakra, és szeptembertől járj oda. OKJ-t felejtsd el, 3 éves bentlakásos és nem hiszem, hogy azt jobban szeretnéd.
2019. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Akkor ki kell iratkozni, ha nem érdekel. Kötelezővé nem teheti senki, azt csinálsz amit akarsz. El is lehet menni 3 műszakba dolgozni.
2019. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kiiratkozol, ha még az első félévben teszed nem kell visszafizetni sem semmit, ha államin vagy. Elmehetsz tanulni valami szakmát, aztán ha végeztèl elmehetsz újra egyetemre akár.
2019. nov. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem érdekel, azt nem érdemes erőltetni. Abba kell hagyni, és belevágni valami másba.
2019. nov. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
33%

Szerintem ne hagyd ott.


Életed baklövése lenne,legjobb legtöbb lehetőség ebben a szakmában van.

Vàlságbiztos,karrierlehetőség,te leszel tárgyalási pozícióban, egyre jobban tért hódit az IT mellette sok szakmát majd kivált.

Én erőltetném,szenvedtem én is.

De visszagondolva extrém mód megérte nem kell szenvednem holmi nevetséges apróért másik szakmában,mondjuk egy jogász ami eléri a kezdő programozó bèrt 3,5 év.

Na egy progos 5 év múlva már 7 számjegy főleg ha teper képzi magát.

Én átgondolnám a helyedben.

2019. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5 Legfeljebb annak van a legtöbb lehetősége ezen a pályán, aki elhivatott. Akit nem érdekli, nem szeretne ebben dolgozni, csak átszenvedi az egészet, az pályaelhagyó lesz, de nagyobb eséllyel nem is fog neki sikerülni.

Ami nem megy, azt nem kell erőltetni.

Az meg külön probléma, ha ez szülői nyomásra van, az illető megcsak elbukdácsolgat valahogy. Az informatikai és programtervezői pályák tipikusan azok, ahová elhivatottság kell, főleg manapság amikor a szakma is eléggé felhigult és elég sok a kontár is...

2019. nov. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!