Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnök mesteren tanulnak...

Gépészmérnök mesteren tanulnak technológiai rendszerekről a hallgatók?

Figyelt kérdés

Nálunk van technológia, de én nem nagyon szeretem. Megtanulni, hogy egy akármilyen vegyület legyártásához az elejétől a végéig milyen készülékeken kell végighaladnia a reaktánsoknak, miken miért, milyen körülmények között, mikor hol mit adunk hozzá, mi jön ki, stb. Egyszerűen utálom, gimiben sem szerettem. Olyan mesterre akarok menni, ami nagyon hasznos, sokkal logikusabb, és nem kell rajta technológiát tanulni. Vagyis ha mégis kéne, akkor ne ez legyen az elsődleges, hogy a munkahelyen is ezzel kelljen foglalkozni...

Gépészmérnökin kell ilyet tanulni?



2019. nov. 26. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól veszem ki akkor te vegyész BSc-n lehetsz. Mindenhol vannak feleslegesen magolandó xarságok. Pl villamosmérnök BSc-n is tanulnak áramkörgyártásról, szilícium előállításáról, hogy viszik fel a pasztát, a vékony/vastagréteget. Ezeket a hallgatók 99% utálja. A maradék 1% meg elmegy technológusnak.

Amúgy ez olyan, mint régen általánosban a benzin, kénsav, alumínium gyártás, azt is tanították, de minek?

2019. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából azzal van a ,,bajom", hogy nagyon a helyi cégekhez akarnak minket kiképezni, az egyik tárgy külön csak erről szól, hogy az üzemlátogatásos helyi céges anyagokból írunk, mintha már ott dolgoznánk. De mi van, ha

- így, ahogy láttam a cégeket, nagyon nem tetszenek, nem szimpik, és kevés fizetést is adnak

- nem érdekel egyik terület sem: se a petrolkémia, se a műanyaggyártás, se a gyógyszeripar

- más cégek is érdekelnek, nem csak az, amivel közvetlen kapcsolata van az egyetemnek.


Azzal nem lenne gond, ha adnának egy nagyon sok mindenre jó, szerteágazó természettudományos alapot, amiből sok mindent ki lehetne hozni. De itt már az van, hogy kicsit olyan, mintha már ott is dolgoznánk. Meg folyton úgy beszélnek, hogy ,,majd ha ott lesztek". És nagyon nem vagyok ezzel egyedül, nem vagyok én az egyetlen ,,csodabogár", akinek ez nem tetszik. Ezzel meg lehet elégedni, vagy lehet reménykedni, hogy talán csak az elején rosszabb egy kicsit, de időbel majd talán kifoghatnak téged is a 10 másik emberből, és előléptethetnek...ja és mindegyik céghez kötelezően költözni is kéne, mert nincs minden városban lehetőség elhelyezkedni.

A másik bajom, hogy nagyon nagyon sokat tanulunk. A képzés meg annyira sok mindenben nem is nagyon különbözik a gépészektől...ők kicsit több fizikát tanulnak, mi meg sokkal több kémiát. De ennyi. Mégis sok munkahelyre, pl. ilyen eladói (sales) mérnökire, vagy irodákban a gépészeket preferálják, pedig egy akármilyen másik mérnök is tökéletesen megfelelne rá. Sokszor elképzelem magam, hogy egy nagyon szép, egyedileg készített öltönyben vagyok, szemüveggel, és állok egy tábla előtt a tárgyalóban, és megbeszélünk egy irányítandó feladatot a többi munkatárssal/vezetővel. Átlátni egy rendszert, kidoglozni, rengeteget gondolkodni rajta...ezt is szívesen csinálnám. És nemcsak úgy, hogy minél később érjünk be, minél hamarabb menjünk haza, de reggel is még egy kávé, meg délben is jól húzzuk el az ebédet, és szépen lassan eltelik a nap hozzáállással, hanem szenvedéllyel. De itt vidéken valahogy nem érzem ezt a ,,szenvedélyt", hanem azt látom, hogy belecsöppennek az emberek egy sablon munkába, ahol sablon a feladat, neked meg jól kell megcsinálni, meg jegyzőkönyvezni, és kész :(

De lehet csak a vizsgaidőszak beszél belőlem...

Én csak nem akarok a pár év alatt az önmegvalósítás hiánya miatt kiégő mérnök lenni.

2019. nov. 26. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pécsett lesz szeptembertől Gépészmérnök MSc egyetlen szakiránnyal, épületgépészettel. Na, ott mindent tanulsz ami nem a hagyományos gépészet (na jó, 3 alaptárgy, hő-és áramlástan, anyagtan részei meg kis mechanika) és amit felsoroltál (polimertechnológiák, vegyipar), semmi köze nem lesz hozzá és ugyan úgy okl. gépészmérnök leszel a végén papíron. =) (persze a felvételi írásbeli+szóbeli lesz)
2019. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha már Pécs, akkor már mindegy, ha Pestre megyek. De köszönöm az ajánlatot :)
2019. nov. 26. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a vidéki képzések ilyenek. Nem lepődnék meg rajta, ha ez duális képzés lenne, ugyanis ott pontosan ez van amit a kérdező mond #2-ben.
2019. nov. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!