Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha Szakgimmnáziumba megyek...

Joker1102 kérdése:

Ha Szakgimmnáziumba megyek attól még mehetek egyetemre?

Figyelt kérdés

2019. nov. 27. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen igen. Persze egy szakgimiben nem biztos, hogy felkészítenek az emelt érettségikre és az esetleges nyelvvizsgára.
2019. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
84%
20 szeptemberétől csak technikumba tudsz menni, a szakgimi elvileg megszűnik
2019. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Mehetsz, mert ugyanazt az érettségit adja, mint a gimnázium, a különbség az arra való felkészítésben van.

Én úgy látom, hogy szakgimnáziumból nehezebb egyetemre menni,főleg az olyan szakokra, mint az orvosi, jog, mérnöki, stb. tehát amihez nagyon jó emelt érettségi kell.

Nem ismerem a helyzetedet, de ha egyetemi továbbtanuláson gondolkozol, akkor mindenképp gimnáziumba menj, hidd el, 4 év alatt még nagyon sokat változik az érdeklődésed. Én úgy mentem gimibe, hogy azt hittem orvos leszek, végül így érettségi előtt egy évvel már el sem tudom ezt képzelni, teljesen más terület érdekel.

2019. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Azért nem mindegy az sem, hogy milyen szakgimnázium és az mennyire neves, mennyire minőségi a képzése. Mérnökire való jelentkezés előtt pl. kimondottan hasznos lehet, ha a diák már rendelkezik technikumi szintű ismeretanyaggal és gyakorlati tudással. Az egyetemi képzések egyébként is sok esetben csekély hangsúlyt fordítanak a szakmai gyakorlatra (a duális képzések pedig csak az átfogó elméleti tudás rovására).
2019. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Igen én is ezen gondolkodtam... Én állatorvos szeretnék lenni, és szak gimiben jelentkeztem (mezőgazdasági) onnan mehetek egyetemre?
2019. nov. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

Ha állatorvos akarsz lenni, akkor miért mezőgazdasági intézményt választottál?! Nevetséges. Egészségügyi szakközépiskola lett volna a helyes választás...

Nem is értem néha az emberek gondolkodását. Ha villamosmérnök akartál volna lenni, akkor vendéglátóipari szakközépbe jelentkezel?!

2019. nov. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Nem tudtam hogy mezőgazdaságiban az állattenyésztési szak nem kapcsolódik az állatorvosi szakmához....


Valamint nem emberekkel szeretnék foglalkozni.(mint egészségügyi)


ÁLLATegészségügyi szak pedig nincs (ha jól tudom)

2019. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Nem tudtam hogy mezőgazdaságiban az állattenyésztési szak nem kapcsolódik az állatorvosi szakmához...."

Bravó! Akkor most már ezt is tudod.

2019. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Tudtam, de úgy látszik nem ismered az iróniát
2019. nov. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bravó! A tudatlanságot iróniának nevezni már tényleg csak irónia...
2019. nov. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!