Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova tudnék menni tovább tanulni?

Hova tudnék menni tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős és nem tudom mire vannak lehetőségeim mert eléggé kusza nekem ez az egész felvi.hu mert nem nincs olyan lehetőség, hogy beírom kb mim lenne (eleve ez is hülyeség hogy nem tudom még hogy fog sikerülni de számoljak azzal ez x meg y % lett xd) szóval kéne valami ami kiírja hova vennének fel ilyen eredményekkel?

Valami lista. Meg ugye eltörölték a nyelvvizsgát de még mindig kell emelet amit nem tudom meg tudnék-e csinálni.. Igaziból szeretnék tovább tanulni csak nem tudom mikre vannak lehetőségeim?

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.



2019. nov. 28. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is elég kusza ez a felvi, de én is nézegetem már egy éve. Ha abszolút nem tudod hova menj, akkor hagyj ki 1 évet, addig kezdj el valami szakmát és majd mész utólag. Én például most döntöttem el, hogy a Közszolgàlatira akarok menni, eddig ez eszembe sem jutott. Most teszek majd szintemelőt.

Egyébként mi az ami érdekel? Miből vagy jó?

2019. nov. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ehhez tudni kéne azt is, hogy milyen érettségiket fogsz csinálni, milyen tárgyakból. Egyébként milyen tárgyakat szeretsz? Mit szeretsz csinálni? Milyen munkakörben tudnád magad elképzelni? Egyébként felvi.hu-n az szakleírások A-Z-t érdemes nézni, ott meg van bontva szakterületenként, jól átlátható, kiírja, melyik szak, melyik egyetemeken indul, és aszerint tudod nézni a korábbi évek ponthatárait is.
2019. nov. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Magyar,Matek,Töri,Angol,Infó érettségik és sajnos csak közép de egyiket sem tudnám emelt szinten csinálni pedig egyetemhez ez is kellene...

Igen, nézegettem a szakokat csak ilyen 400 pontom amúgy se lesz szóval hiába nézegetem, azokat nézegetném amire van esélyem, de ezt így nem tudom láthatatlan...

Sok minden érdekel de amit tudnék is csinálni meg van is esélyem bekerülni olyanok érdekelnének. Értitek hiába érdekelhetne az orvosi ha bioszt se tanulok és államilag támogatott egyetemre akarok menni... Reális vagyok szóval szeretném ezt figyelembe venni.

Infó kicsit érdekel ezt tanulom ebből érettségizem, valami média, kommunikáció de igaziból alig tudom mik vannak amik szóba jöhetnek nekem.

2019. nov. 28. 17:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz emelted, nem tudsz egyetemre menni. Nézz OKJ tanfolyamokat.
2019. nov. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt olvastam vannak olyan szakok vagy egyetemek ahova nem kell... De ugye mivel nincs olyan opció ami kidobná a lehetőségeimet így elég nehéz ezt tudni... Tényleg nem értem, infót tanulok nem olyan nehéz megcsinálni, van egy adott pontod meg a tárgyak amit beírsz és ki kéne listáznia hova mehetsz, ennyi.
2019. nov. 29. 10:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, eddig nem minden szak kért emeltet, már most törvény szerint legalább egyet mind kér. Ahova én megyek az kapàsból kettőt is.
2019. nov. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!