Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óvodapedagógus képzés Sopron...

Óvodapedagógus képzés Sopron SOE BPK?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Mi a véleményetek a Soproni egyetem Benedek Elek Pedagógiai karán lévő Óvodapedagógus képzésről?


Minden érdekel, személyes tapasztalatok, az egyetem különlegességei, a kollégium, maga a város, a közösség, programok, a tantárgyak, melyik a nehezebb számotokra, milyen különleges tantárgy van, mit csináltok, hogy folyik az adott óra, pl a furulya tanulásra milyen hangsúlyt fektetnek, miket kell tudni, azt is hallottam hogy van egy uszoda a közelben ami ingyenes az egyetemistáknak, milyen jó helyek vannak a környéken, cukrászdák, meg mindenféle jó hely, nevezetesség, lehetőségek stb stb tényleg bármi ami eszetekbe jut, minden féle információt szívesen fogadok.


Előre is köszönöm!



2019. nov. 28. 15:05
 1/2 darandaliuszmusz ***** válasza:
100%

Erdőmérnökire járok , így a karról nem sokmindent tudok mondani , viszont a város nagyon emberbarát , kicsit kesze kusza , a kollégiumi közösségi élet nagyon jó . Az egyetemistáknak ingyenes az uszoda, kondi , fallabda . Van jó pár jó kajálda , drágább és olcsóbb is . A fő épületetek viszonylag közel van a város közepéhez.

A gólyahét meg nagyon emberbarát!

2019. dec. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyom elsőéves a karon.

Nekem tetszik eddig. (A tanulást leszámítva 🤷😅)

A gólyahéten összességében jól éreztem magam. Még jobb lehetett volna ha egy icipicit többet lehet pihenni mert az esti bulikra semmi erőm nem maradt kb. A kedvenc napom az volt amikor a balekhéten résztvevők meg minden elsőéves az egyetemről, aki eljött, így összegyűltünk.(igaz, most a Fertő tó helyett a camping-ben volt, de jó volt.)

A tanév annyira nem vészes. Ha felsőbbéves mondja, hogy tanulj évközben is, fogadd meg! 😅😅😅 Furulya nekem nem volt nehéz (mondjuk nekem van zenei múltam is kicsit), de a mi tanárunk nagyon jófej. A tesi lehet necces ha nem vagy az a nagy sportoló, de gyakorlással minden meglesz. Anatómiát és pszichológiát tényleg tanulni kell a kezdetektől.. (vagy kéne 😅)

Az 1.félév végén van egy társasjáték kiállítás, ide készíteni kell majd egy társast. De tényleg állj neki időben, mert nagyon sok munka nagyon nagyon aprólékos és igényes, de ha te összedobod, az gázul fog mutatni.

Vehetsz fel pl kézműves specializációt is (de jöhetsz angolra, német nemzetiségire, sima óvodapedagógusra, csecsemősre, gyógypedagógiára és asszem lesz egy új szak a karunkon, valami médiás)

Az egyetemi keddek, ha jó tanuló is vagy, simán belefér szerintem. Mi olykor járunk el szórakozni is, de ha oviban vagy gyakorlaton másnap ne menj szerintem.

Az első félévet told meg rendesen, mert a koli múlhat rajta. Na a kolik. Hát. Van több is(4be mehetsz erről a karról, ha nincs páros kérelmed máshova(ÚK,RK nekünk nem lehet, csak páros kérelemmel maximum, ha jól tudom)). Van katolikus,ez a városközpontban van, ott nem számít a jegy, modern, de vannak egyéb kötelezettségek. (Úgy hallottam legalábbis.) Van egy koli a BPK-val egybeépítve(BAK). Ez elég retro, de elviselhető és praktikus is. Van a LUK és a VUK, ezek egymás mellett vannak, egybeépítve, kicsit arrébb. Itt sem vészes, de úgy tudom a VUK drágább és nehezebb bejutni. A BAK az tuti, hogy lánykoli, a többi úgy tudom, nem. A koli is rendez rendezvényt (pl. karácsonyi vásár látogatás Bécsben).

A másik karokon megy ez a hagyományőrzés (Selmeci hagyományok).

Lehet kari gyűrűd is.

A város is jó. Karácsony előtt itt is van vásár, programok.

Kicsit drágább egy határtól messzebbi kisvárosnál, de nem vészes.

Lehet kirándulni is.

Nevezetesség a Tűztorony elsősorban, de van(nak) régi könyvtár, templomok, múzeum is asszem. Kis eldugott utcák, mozik, pláza, bevásárlóközpont is fellelhető. Jégpálya és mindenféle sportlehetőség.

Cukrászdák és kocsmák azok aztán vannak! 😃 Ha szemfüles vagy, találsz olcsó étkezési lehetőségeket is, vagy egész jó áron lévőket.

Én csak ajánlani tudom, hogy legyél nyitott és menj majd mindenféle programra el.

Ha érdekel még valami, nyugodtan írj nekem privátot. 😇

2020. jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!