Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre mennék orvosira vagy...

Jövőre mennék orvosira vagy fogorvosira, de kétségeim vannak?

Figyelt kérdés
Félek, hogy egyetem mellett semmire sem lesz időm (főleg családra és barátokra gondolok, nem pedig bulizásra) Szegedre mennék, mivel úgy tudom, hogy a SOTE nagyon idegölő. Még vacilálok az orvosi és a fogorvosi között. Az orvosiban azért kételkedem, mert nem tudom pontosan mennyi idő elvégezni összesen (szakképzés stb.) és pontosan azt sem tudom mi akarnék lenni (eddig modnjuk a nőgyógyász vezet). Valamint félek, hogy én kevés vagyok ehhez, és kihullok pár év múlva és azt sem fogom tudni, hogy mit kezdjek magammal. Attól is tartok, hogyha orvos leszek, akkor majd robotolhatok egész életemben, és semmi szabadidőm nem lesz? Ezért is gondolkozom a fogorvosin, mivel azt gyorsabb elvégezni, érdekel is, és úgy tudom sokkal rugalmasabb időbeosztással jár. Viszont a fogorvosiban pedig azért kételkedem, mivel mindig az orvosi volt az álmom, és nem tudom, hogy érdemes-e feladni. Nem jó, hogy még el se kezdtem, de már kételkedek. Orvosisok/fogorvosisok mesélnétek nekem a tapasztalataitokról? Mennyi szabadidőtök volt, hogy bírtátok a tanulást és hogy kételkedtetek- e bármikor ti is magatokban? Mit választanátok a helyemben?

2019. nov. 30. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden orvosi egyformán idegölő.
2019. dec. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már az elején kevésnek érzed magad, akkor mi lesz vizsgák, szigók előtt.

Továbbá nekem az érvelésed egyáltalán nem tűnik erősnek, hogy miért akarsz orvos lenni. Egyáltalán akarsz te? Azt írod, hogy az az álmod, hogy orvos legyél, de közben meg nem akarsz egész nap robotolni és vágysz a kényelmes életre. A kettő amúgy nem zárja ki egymást, mert vannak olyan szakterületek, amik viszonylag nyugisabbak. Egyetem első éveiben meg kell hozni azokat áldozatokat, de egyre könnyebb lesz, mert megszokod, belejössz és természetesen az orvosok is emberek, nekik is van életük. Még a nőgyógyászoknak/sebészeknek is.

Az nem lenne baj, hogy most nem tudod eldönteni, hogy mire akarsz specializálódni, sőt, ezt majd ráérsz eldönteni meg úgyis változna a véleményed.

Mindenesetre elég bizonytalannak tűnsz, szerintem nem vagy túl elszánt. Azt áruld el, hogy mi a lefőbb indokod arra, hogy orvos legyél. Azon kívül, hogy az az álmod?

2019. dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Végzett orvosként az a véleményem, hogy rohadtul nem éri meg az egész. Elcseszed rá az egész fiatalságodat, utána rezidensképzés, és utána szakorvosként még mindig szarul keresel. Kivéve persze ha sebész/vagy nőgyógyász vagy aki zsebrerakja a hálapénzt.

Belgyógyászként, háziorvosként semmi értelme az egésznek. Nulla anyagi megbecsülés, nulla erkölcsi megbecsülés. Ma Magyarországon egy kőművesnek nagyobb becsülete van, mint egy nem operáló szakmában dolgozó szakorvosnak.

2019. dec. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne menj Szegedre, csak mert azt mondták az okosok, hogy a SOTE idegölő. Lehetetlen összehasonlítani, de mind a 4 orvosi egyformán nehéznek mondható. Ez az egyik.

Másik: valamit valamiért. Én nem fogok neked hazudni, az orvosi a legnehezebb szakok közé tartozik, sokkal többet kell tanulni, kevesebb a szabadidőd. A munkába állás se a pihenésről szól a légkondis irodában. De aki ezt választja, valamiért mégis szereti. Szereti mondjuk, hogy műthet, vagy hogy betegeket gyógyít, vagy élvezi a kutatást. Neked mi lenne ez? A gyógyítás, hogy érdekel a tananyag, szeretsz emberekkel foglalkozni? Ezt kell mérlegelni magadban. Ha pedig szerinted megéri, akkor belevetni magad és megcsinálni. A jó dolgokat nem adják könnyen.

2019. dec. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!