Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-GTI-re érdemes menni?

ELTE-GTI-re érdemes menni?

Figyelt kérdés

Bge-t is néztem, nem tudom melyik lenne jobb. Kereskedelem és marketing szak érdekel leginkább.

Milyen tapasztalataitok vannak? Előre is köszönöm:)



2019. dec. 1. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

ELTE-GTI: magasabb presztizsű egyetem, a tanári kar pedig nagyrészt a BME GTK volt tanáraiból áll. Mehetsz ide bátran.


BGE: ez is egy klasszikusan jó iskola (ex “Külkereskedelmi Főiskola”), itt végeztem és ezen a szakon. A színvonal szerintem elmarad a Corvinustól/ELTE-töl, de a “gyakorlatias” szó illik rá, szuper marketingkutatás, logisztika stb. gyakorlataink voltak. Írd be ezt másodiknak (ha a Corvinusra nem szeretnél menni).


A sorrend (presztizsben) szerintem BCE – ELTE – BME – BGE, de mind a négyre mehetsz bátran.

2019. dec. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Corvinust azért nem néztem, mert alapítványi lett és biztosra mennék egy állami intézményben, ahol lehet állami ösztöndíjjal tanulni.

2019. dec. 1. 16:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Kormányunk 2020-tól szigorítani fogja az átsorolásokat minden állami egyetemen, szóval lehet, hogy nem sokkal nehezebben kapsz majd a Corvinus-on ösztöndíjat, mint bárhol máshol.

A sorrendben egyetértek az elsővel, talán a BME-BGE-t megcserélném, mert fogalmam sincs, hogy milyen tanárok maradtak BME-n.

ELTE-nek tényleg jó a presztízse, viszont az egyik legszívatósabb gazdasági kar.

Cserébe az elhelyezkedéssel és a fizetéssel nem lesz gondod, ha megnézed a régi BME-GTK statisztikákat, még a Corvinusnál is magasabb volt egy picit az átlagfizu.

2019. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!