Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány passzív félévem lehet...

Hány passzív félévem lehet alapképzésen összesen? 2 vagy 4?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy egymás után max. 2. Ezt sajnos még első év végén kimerítettem, költözés és magánéleti gondok miatt.

Most szükségem lenne még egy félévre. Megtehetem?


A tanulmányi és vizsgaszabályzat ezt írja:

"A hallgatói jogviszony egységes osztatlan képzésben, valamint a kétciklusú képzés

alapképzésében összesen 4 félévig, egyéb képzések esetében összesen 2 félévig szüneteltethető."


Én bölcsészkaron vagyok, pszichológia alapszakon. Ez nem osztatlan képzés, ezt tudom. De ez a kétciklusú képzés alapképzése, azaz összesen 4 félévem van, és ebből 2-t használtam el, vagy ez egyéb képzés és akkor elhasználtam a 2 lehetőséget?



2019. dec. 1. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Kétciklusú, mert szét lett bontva.

Az egyéb gondolom a FOSZK-ra vonatkozik, ami eleve rövidebb, mint az alapképzés, tehát logikus, hogy a passzív félévek száma is kevesebb.

2019. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ó, én valamiért abban voltam eddig, hogy csak 2 passzív félévem lehet, de akkor ezek szerint 4 is?
2019. dec. 1. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!