Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános iskolai vagy gimnázi...

Általános iskolai vagy gimnáziumi tanár legyek?

Figyelt kérdés

Még messze van a tanári pályafutásom,de én már tudom,hogy tanár szeretnék lenni. Biológia-kémia szakos tanár szeretnék majd lenni. Csak az a baj,hogy nem tudom,hogy általános iskolai vagy gimnáziumi tanár legyek.


Ti szerintetek gimnáziumi vagy ált.iskolai tanár legyek?



2019. dec. 1. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Érdemes azért végig gondolni, hogy 24-25 évesen hogyan kezded el az életed 130 ezer ftból. Ny Mo-n vagy Bp-en egy garzon is 120 plusz rezsi és akkor még nem is ettél. Nem lebeszélni akarlak csak ne akkor szembesült evvel.
2019. dec. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Első mond valamit, ezt valóban gondold át.

Én a helyedben középiskolai tanár lennék. Csak egy évvel kell tovább tanulnod, cserébe nem lesz akkora szopás az élet.

2019. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban több az ogre.
2019. dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

#1 örülj,hogy egyáltalán akar valaki tanár lenni.Környezetemben senki se szeretne tanár lenni,előbb mennének el közmunkásnak,és ezt most halál komolyan mondom.Szóval kerdező már most minden tiszteletem a tied,és sok szerencsét/kitartást kívánok,bízzunk,hogy változni fog a rendszer,és látok rá esélyt.

Kérdésedre válaszolva:szerintem inkább gimi.Általánosban csak 7.-8.-ban taníthatnál,és ki tudja milyen gyerekeket.Míg gimiben,pláne ha van biosz-kémia szal,aranyász lehetsz:D.

Szóval a gimit ajánlom,jobban jársz vele.;)

2019. dec. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

örülök én akkor, de úgy igazságos a helyzet, ha tudja, hogy sajnos a hazai tanári bértábla megélhetésre nem elég egy fiatalnak. Nem egy tanár ismerősöm váltott pályát 1-2 év munka után.

Szép munka és örülök ha érdekli. De azért nem árt ezt is tudni.

2019. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Én a gimnáziumit ajánlom inkább. Én is arra megyek, mégpedig a korosztály miatt. Habár az általános iskolás korosztálynak is megvan a maga kihívása. Ők még könnyebben formálhatóak, talán sokkal motiváltabbak is, mint a gimisek. (Kivéve a nyolcadik. Legalábbis az én sulimban.)

Én mégis a gimit választottam, mert valahogy a kisebb korosztállyal kínosan érzem magam.

2019. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat meg a jó kívánságokat.


Hát,igen általánosba csak 7. és 8. osztályban taníthatnék kémiát. Szívem szerint gimis tanár lennék gondolkodás nélkül,csak attól tartok,hogy mire odáig eljutnék az ált. iskolába nem lenne kémia (vagy akár biológia) tanár,és akkor ott nagyobb szükség lenne rám.

2019. dec. 1. 18:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Na mindegy,még jó pár évem van ezeken gondolkodni,majd meglátom.
2019. dec. 1. 19:00
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Természetismeretre berakhatnak már 5. osztálytól. De szerintem az általános iskola felső tagozat a lehető legrosszabb. Akkor már nem olyan kis édesek, mint alsóban. Kamaszodnak, szemtelenkednek, ráadásul mindenkinek joga van iskolába járni. Ha egy jobb gimibe bekerülsz, ott elitebb társaságnak taníthatod a tantárgyadat, sokkal hálásabb. Kémia szakos tanárként pedig biztosan válogathatsz majd, a legnagyobb hiány van belőle.
2019. dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy valaki szeretne tanár lenni. Én is az akartam lenni, de gondolkodtam és rájöttem, hogy az a fizetés éhenhalni is igen kevès, ugyanis a párom is többet keres itthon futàrkènt, pedig nem valani túlkèpzett ember. Szóval egyelőre ezt félretettem, másra jelentkezem.

Egyébként én az általános iskolát javaslom, kisebb gyerekeket talán jobban lehet kezelni, a gimiseket meg hagyjuk, ha nem vagy elég tökös és lány vagy akkor simán elkezdenek arról beszélni, hogy nilyen jó a seg ged, dugnànak, stb. Ha férfi vagy, akkor neg arról beszélnek az órádon, hogy mekkora egy vesztes vagy még nincs gyereked/csak egy van/minek van 3...stb. Nálunk így ment. Meg fotózgattàk a tanárokat és rakták ki facebookra, snapchatre a képeket róluk. Szörnyű.

2019. dec. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!