Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanítják-e mostanság középisko...

Webnyelv kérdése:

Tanítják-e mostanság középiskolai nyelvtanórákon a nyelvtípusokat? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Régen, amikor én voltam gimnazista, még tanultunk a ragasztó, hajlító és elszigetelő (idegen szóval agglutináló, flektáló, izoláló) nyelvtípusról. Ez már elavult rendszerezés, ezért is érdekelne, hogy napjainkban tanítják-e még ezt középiskolákban. Az is érdekelne, hogy ha még tanítják, akkor mennyiben tanítják máshogy, vagy közelítik meg máshogy a témát, mint régen, mondjuk 10-20-30 évvel ezelőtt.

Akkor még a bekebelező (inkorporáló, poliszintetikus) nyelvtípust is ide sorolták.


Régen nagyon logikátlanul tanították ezt. Nehezen jött át, hogy egyik nyelv sem sorolható be egy nyelvtípusba. Érdekelne, azóta változott-e ez, érthetőbben közelítik-e meg a kérdést a középiskolában, vagy most is teljesen elméleti-e az egész (pl. a senki által nem ismert indián nyelvből hozzák a példát az inkorporáló nyelvtípusra).



2019. dec. 1. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Most is így van, legalább is én tavaly még így tanultam, bár több példával.(Besorolták az angolt, magyart is pl.)
2020. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Esetleg ha van kedved, pontosabban leírhatnád, milyen példákat hoztatok rá. Általában annyi szokott lenni, hogy a magyar azért ragasztó, mert pl. a ház főnév ragokat kap, pl. ház+am+ban. Az angol meg azért elszigetelő (bár régen még nem oda sorolták), mert in my house, és ez három külön szó. És ezzel le is tudtuk egy-egy nyelv besorolásának megindoklását.
2020. jan. 28. 18:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekunk is igy irtak le ahogy te mondtad kerdezo, ez kb novemberben volt. Meg az olaszt es a latint is felhoztak talan flektalokent, de mar nem igazan emlekszem, ha szeretned,meg tudom nezni, meg van valahol a fuzetemben.
2020. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!