Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a helyzet most a magántanul...

Mi a helyzet most a magántanulókkal és a tanulócsoportokkal?

Figyelt kérdés
Aki érintett, leírná? Úgy tudom volt egy törvény nemrég, ami megszüntette a magántanulóságot.
2019. dec. 1. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Bár én erdélyi vagyok, de Magyarországon érettségiztem le egy távoktatásos suliban, pedig már akkor elvileg megvolt szüntetve a magántanulósdi. Innen Erdélyből többen is járnak oda, egy Balaton mellőli lányról is tudok, a suli egyébként Miskolcon van. Én annyira nem szerettem, mert az esti tagozat keretén belül működött a digitális, minket érintő része, és nem is a felnőtt oszt.társak okoztak gondot, hanem a tanárok hozzáállása. Viszont még mindig sokkal nagyobb élmény volt maga a tanulás, mintha maradtam volna az otthoni bejárós suliba.

Egyébként Romániában sincs magántanulói státusz, mégis sokan találtak kiskaput, legtöbben magyarországra "járnak", de ismerek angliai és amerikai intézménybe "járókat" is, ők a IB-re készülnek pl, tehát biztos meg tudja oldani az, aki akarja úgy, hogy legális legyen, csak nem fog a hivatalos "magántanuló" címszó alatt futni a dolog.

2021. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Elég régi a kérdés, most már kicsit más helyzetben vagyunk. A covid miatt jelenleg igazgatói engedéllyel itthon tanítom a gyerekeimet. De az iskola nem nagyon akar segíteni, pedig felhívtam az Ombudsmant is, és azt mondta, hogy segíteniük kéne, akár online anyagokkal, online feleltetéssel. Jelenleg ott tartunk, hogy én tanítom itthon a gyereket, és majd év végén osztályozóvizsgát tesz. Nem így kéne lennie, de sajnos nagyon rugalmatlan ez az iskola.
2021. febr. 12. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!