Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az apoloi egyetem konnyebb,...

Az apoloi egyetem konnyebb, mint az orvosi?

Figyelt kérdés
Kifejtenetek, miert?
2019. dec. 6. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

könnyebb.

mert nem kell akkora tudásanyagot elsajátítani.

2019. dec. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Komolyan elgondolkodtam milyen egyetem az apollói :DD

Amúgy egyértelmű, hogy könnyebb, mint az orvosi.

2019. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
31%
Utolsó! Nem tudom hogy te mit végeztél, de ha nincs fogalmad, hogy milyen egy apolas betegellatas egyetemi képzés, akkor inkabb hallgass es ne tegyel megjegyzést. Szerencsere kevesebb a hozzád hasonló gondolkodású. Remelem soha nem kerülsz kórházba és nem kell ezt tapasztalnod hogy miből áll egy diplomás ápoló felelossegteljes munkaja. Miket kell tudnia es elsajatitania ahhoz, hogy vezetőként dolgozhasson az apolasigazgatasban. Maradok tisztelettel!
2019. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a válaszadó nem volt tiszteletlen. Ez egy tény, hogy az ápolói szak elvégzése könnyebb, mint az orvosi egyetemé, ezen nincs értelme vitatkozni. Az, hogy később a kórházakban az ápolók, illetve bármilyen egészségügyi alkalmazottak nagyon nehéz munkát végeznek, megint más dolog. Tisztelni és becsülni kell őket, mert nélkülük nem működne a rendszer. A kérdés viszont nem erre vonatkozott, csupán az egyetem abszolválhatóságára.
2019. dec. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem járok egyszerre a kettőre, csak az SZTE ETSZK ápolóra, így csak arról tudok nyilatkozni. Nyilvánvalóan könnyebb, mint az orvosi, de ugyanúgy van anatómia, amiből szintén kevesebbet kell tudni, de ugyanúgy van élettan része, ami nehéz, szintén nem könnyű megjegyezni azt a sok latin kifejezést, tehát ugyanúgy nehéz megtanulni, mint egy orvosisnak, talán nekik azért “könnyebb”, mert bonctermeznek, ők mindent látnak élesben, térben, nekünk van néhány modellünk, de a többségét csak könyvekből látjuk.


Másik elég nehéz és összetett tárgy szerintem a pszichológia, hetente 5 oldalnyi kézzel írt beadandóval (könyvből kell jegyzetelni nagyjából 90-100 oldalból) az anatómia mellett, amiből minden héten írtunk, azért elég húzós, hogy kész van-e határidőre.


Egyértelműen könnyebb elvégezni az ápoló szakirányt, mit az orvosit, de ha csinálsz hozzá egy MSc-t, akkor hasonló tudásod lesz állítólag, mint egy rezidensnek és nagyon komoly kompetenciáid, feladataid.

2019. dec. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!