Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fogorvosi vagy a gyógyszerés...

A fogorvosi vagy a gyógyszerészeti nehezebb kar?

Figyelt kérdés
Melyik nehezebb egészségügyi képzés? Melyik megbecsültebb hivatás?

2019. dec. 6. 17:50
 1/5 anonim válasza:
33%
Hát ha igy indulsz neki inkább ne is jelentkezz. Nincs olyan hogy melyik a nehezebb. Egyik szak se konnyebb a masiknal. A maga módján az osszes kar, szakirany nehez. Ugyanúgy egy óvónői, gepeszmernok vagy orvosi.
2019. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
A jó fogorvos annyit keres, amennyit akar és bír, nyugaton is keresett szakma.
2019. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem egészségügyi területen tanulok. Ma voltam gyógyszertáraban és fogorvosnál is. Elgondolkoztatott ez a dolog. Nem anyagi szempontból kérdezem. Egyébként egy saját gyógyszertárral rendelkező gyógyszerész doktor is kereshet sokat.
2019. dec. 6. 18:04
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Persze, főleg az elején szerintem egy kezdő sima, beosztott gyógyszerész többet keres. Pláne a gyógyszergyárakban elhelyezkedő gyógyszerészek.

Míg ahhoz, hogy legyen egy rendelőd fogorvsoként, az nem 2 fillér. És gondolom, ezt nem zsebből szokták fizetni.


De mindkettő nagyon megbecsült, ne ez alapján válassz.

2019. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Mindkettő meg van becsülve és mindkettő nehéz a maga módján. A fogorvosi és általános orvosi első 2 évben kb ugyanaz, minden anatómiát-élettant-bikémet nagyon részletesen kikérdeznek (hiába vagy fogorvos és ,,csak a fogakat és állkapcsot kéne tudni"). Gyógyszerészetin is ugyanúgy nehéz az élettan és a bikém, annyi, hogy nekik az anatómia nem olyan sokáig van és nem szóbeli+ gyakorlat, hanem írásbeli.

Fogorvosin van odontológia, azaz minden egyes fogat kívülről-belülről, alulról-felülről, minden oldalról tudnod kell, és ilyen agyagból megformázni. Azon egy hiba nem lehet!

Gyógyszerészetin pedig a laborokat veszik eszméletlen komolyan. Jártam orvosira, nekünk is volt kb minden tárgyból labor, de csak azért, hogy lássuk, mi hogy is működik; gyógyszerészetin viszont beugró, saját jegyzőkönyv, önálló munka és komolyan számonkérések voltak laborból is! Később pedig mindenféle gyógynövényt megtanulni, latin nevükkel, rajzokkal, belőlük a hatóanyagot kinyerni.

Azt válaszd, ami felé van affinitásod. Én biztos meghalnék, ha utálva a labort gyógyszerésznek mennék.

2019. dec. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!