Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakgimnáziumban vagyok. Ha...

Szakgimnáziumban vagyok. Ha nem szerzem meg az érettségit, akkor nem kaphatom meg a szakmám sem?

Figyelt kérdés

4+1 éves.

4 év alatt kapok egy szakmát és egy előrehozott érettségit. A +1 év az olyan OKJ-s képzésféleség.



2019. dec. 6. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy nézett ki, hogy komplex szakmai érettségim volt, így kaptam az érettségivel már egy szakmai bizonyítványt is. (ez benne volt az érettségiben csak külön oldalon) Ha nem lett volna meg az érettségiből akár csak egy tárgy is, akkor a szakmát is bukom. Aztán arra jött rá az OKJ ami egy másik szakmát adott. (ez már egy teljesen külön OKJ bizonyítvány) Általában ilyen esetben az OKJ-nak feltétele az érettségi megléte. Szóval ha nincs meg érettségid, akkor semmid se lesz.
2019. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előrehozott??? Valamit félreértettél.

Nagy valószínűséggel ez egy érettségihez kötött OKJ, tehát nem kaphatod meg.

2019. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!