Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni Ady Endre Gimnáziu...

A Debreceni Ady Endre Gimnáziumból milyen esélyek vannak az egyetemre való bejutásra?

Figyelt kérdés

2019. dec. 7. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
attól függ hány pontod lesz
2019. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
és melyik egyetemre
2019. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy általánosságban kérdezem, a jövőre nézve, még csak jövőre leszek gimis egyáltalán. Csak szeretném tudni, hogy érdemes-e az Adyba menni, ha majd egyetemen szeretnék továbbtanulni.
2019. dec. 7. 18:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy még csak most fogsz felvételizni. Na akkor olvasd el mégegyszer amit írtam, aztán térjünk vissza a kérdésre.
2019. dec. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Még nem tudom melyik egyetemre szeretnék menni, nem látok 5 évvel a jövőbe. Elnézést kérek e hiányosságomért.

Ezért kérdezném általánosságban, hogy ott vajon le lehet-e tenni egy emelt érettségit, akár külön tanár segítségével.

2019. dec. 7. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

1) Először is a felvételit írd meg januárban vagy februárban (nem tudom pontosan mikor lesz, rég voltam nyolcadikos)


2)ha jól sikerül a felvételid, akkor felvesznek valamelyik gimnáziumba. Ha erős gimit jelölsz meg, oda nyilván több pont kell, ha gyengébbe mész, oda kevesebb is elég


3) emelt szintű érettségire bármelyik (normálisabb, nem gagyi vidéki) gimi fel tud készíteni, és illik is neki felkészíteni


4) mivel a magyar közoltatás egyébként a XIX. században van megragadva, és full lexikális tudásra épít, tele felesleges baromságokkal, nagyjából teljesen mindegy hová mész, az egyetemi alapokat nagy valószínüséggel nem ez fogja megadni neked. Persze bizonyos tárgyaknál pl. matek, kicsit előny, ha erős alapokkal rendelkezel, de egyetemen ez kb az első hetekben lesz előnyöd, utána úgy is vagy tudni fogod vagy nem.


Szóval, ha az Ady Endre Gimnáziummal szimpatizálsz, menj oda nyugodtan! Érettségire felkészít az is (bár ha jól tudom ott a dráma tagozat az erős vonal, javítsatok ki, ha tévedek)

2019. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én őszintén szólva az angol-magyar kéttannyelvűre tagozatra szeretnék jelentkezni. Erről szakról jókat hallottam, de a drámát is dícsérik, ebben igazad van.

Ez a legjobb iskola amibe esélyem van bekerülni, csak azt szerettem volna tudni, hogy egy ilyen kaliberű/ rosszabb gimnáziumba egyáltalán van-e értelme jelentkezni, vagy akkor inkább valamilyen szakközépbe menjek.

Ezzel most megnyugtattál, most sikerült kicsit eloszlatnod kételyeimet.

Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ, megy a zöld kéz!

2019. dec. 9. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy bárhová is mész, lesz olyan, hogy önszorgalomból kell valaminek utánanézned, mert órán nem úgy adják le, ahogy kellene, szóval az önállóság majd elő fog jönni. Ha komolyak a céljaid, rendesen fogsz tanulni, és érteni is fogod, nem csak bemagolni a dolgokat, akkor nyert ügyed lesz érettségin is.
2019. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!