Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidéki vs Budapesti egyetemist...

Vidéki vs Budapesti egyetemistának jobb lenni?

Figyelt kérdés

A jobbat relatíve értem, kinek mi a jobb, nyilván.

Szerintem a vidéki egyetemvárosok hangulatosabbak és mindenképp olcsóbban megúszható.

Vidéki egyetemváros alatt Pécsre, Szegedre és Debrecenre gondolok, én a többi várost (mint pl. Miskolc, Nyíregyháza) ahol van egyetem, nem tartom egyetemvárosnak és szerintem nincs is meg a hangulatuk.



2019. dec. 7. 18:14
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
áh rájöttem, hogy a címben kisbetűvel kellett volna írnom pestet, bocsi ;)
2019. dec. 7. 18:16
 2/37 anonim ***** válasza:
79%
Hogyan definiálod azt, hogy "egyetemváros"? :)
2019. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
71%
Pécs nagyon hangulatos kisváros, és jó az egyetem is.
2019. dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%

Debrecen már olyan drága, mint Budapest. Az olcsóbban megúszható már itt megdőlt. Veszprém se olcsó (Pannon Egyetem), mert az már gyakorlatilag a Balaton vonzáskörzete, drágábbak az albérletek.

Az pedig mi, hogy Miskolc nem egyetemváros? Ok, nem az egesz varos, de nekik is van egyetemvaros mint varosresz. Most voltam ott nyílt napon, mert oda akarok majd menni mesterképzésre, es már ez alapján atéreztem azt az összetartást és hangulatot, ami a diákok között van, nem beszélve a selmeci hagyományokról.

Nyiregy oke, tudom, en is nyiregyi vagyok, mindenki tudja, hogy ezen a fősulin az minden csak nem színvonal.

Na de amúgy ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Nekem a pesti évfolyamtársam folyton vagyik vissza Pestre, mert szerinte ez a Debrecen ,,kihalt”. Hiába a masodik legnagyobb város, itt ,,nincs élet”. A nyiregyi barátnőm Pesten tanult, eleinte szerette, majd később nagyon vágyott haza, és már ott tart, hogy farmon szeretne élni :D kinek mi, ki kell tapasztalni.

2019. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
86%

Mindhárom egyetemi városban (Debrecen, Szeged, Pécs) meghatározó az egyetemi diákság több tízezres tömege!

Budapesten az éjszakai életben nem az egyetemisták a főszereplők - és nem is az ő pályájuk.

Ezt nem fogja megtalálni a három városban.

Minden az egyénen múlik, hogy hogy tud beilleszkedni, miben akar és miben nem részt venni!?

Mindhárom városnak van egyedi, élhető hangulata, vannak hagyományai és van múltja - és jövője!

Valóban Debrecen a legdrágább, de talán ott a legjobb az infrastruktúra. Viszont se hegy (Pécs), sem folyó(Szeged). Aki akarja, mindhárom városban kiválóan érezheti magát - ráadásul az egyetemek közt sincs számottevő különbség!

2019. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

A ME-n 9 ezer hallagtó sincs, PTE-n, SZTE-n és DE-n meg 20 ezer fölötti a hallgatói létszám.


Attól nem lesz egy városból egyetemváros, mert van egyeteme.


Köszi az utolsó pár vélményt, írhattok még, esetleg olyan is, akinek van Bp-vel kapcsolatban tapasztalata vagy van összehasonlítási alapja is.


Annyit hozzátennék, hogy Debrecen akkor sem éri el Pestet, ahol 70 ezret elkérnek egy külterületen lévő szobáért, ill. garzont nem lehet találni 100 körül se. Debrecenben 100 ezerért 1,5 szobás lakás van.

2019. dec. 7. 22:01
 7/37 A kérdező kommentje:
*árban nem éri el
2019. dec. 7. 22:01
 8/37 anonim ***** válasza:
83%

Hát már sajnos a debreceni albérletárak is bőven felette vannak annak az általad említett 70 ezernek, mert ahogy jön ide a BMW gyár, mindenki meg van őrülve, komolyan. A karácsonyi vásáron is annyiba kerül egy forró csoki, mint Bécsben...és mindez a drága sok külföldi hallgató miatt, akik kb akármit megvesznek maguknak, mert megtehetik.

Az, hogy Miskolcon a hallgatói létszám nem éri el a debrecenit, nem feltétlenül rossz dolog. Miskolcon ott van mindenki egy területen, míg Debrecenben van a főépületes bölcsész-ttk-orvosis terület (Egyetem tér, klinika), van a GTK (gazdaságisok, agrárosok), van a fizikai intézet a Bem térnél, a jogisok a Campusnál és a műszakisok az Árpád tér után. Az, hogy rengegeten járnak ide, most ma bumm, a sok sok főiskola integrációjával jött létre ez a nagy Debreceni Egyetem. Van, ami szánnak pénzt, pl. az orvosisokra, és van, amit le se xarnak, pl. a ttk oktatási részét.

Nem feltétlenül Miskolcot akarom védeni, azt is kell nézni milyen szakot néztél ki. Ha gépészmérnök, akkor ME :D Ha más, akkor utána kell járni.

2019. dec. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
97%

,,Attól nem lesz egy városból egyetemváros, mert van egyeteme."


Nem is ezt mondtam, csak azt, hogy Miskolcon van egy külön városrész, amit egyetemvárosnak hívnak, ugyanúgy, mint Debrecenben. Nem a város belsejében van valahol az az egyetem, hanem külön városrésze van, ahol van bank, posta, bolt, étterem, minden, ami kell, be se kell menned a városba. Mi ez, ha nem kényelmes? A kényelemre voltál kíváncsi.

Nyiregyről meg még soha az életben nem hallottam, hogy egyetemváros lenne, főleg, hogy nemrég nevezték át egyetemmé a fősulit.

2019. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
56%

,,Annyit hozzátennék, hogy Debrecen akkor sem éri el Pestet, ahol 70 ezret elkérnek egy külterületen lévő szobáért, ill. garzont nem lehet találni 100 körül se. Debrecenben 100 ezerért 1,5 szobás lakás van."


Na ebben is tévedsz. Barátnőm nézett albérleteket, mondta, hogy most a legolcsóbb 70 ezer, de azért a legrosszabb lepukkattabbat adják. Egymásra volt 3 szőnyeg téve, nem működött a hűtő, és még a gáz is szivárgott...most ment át másik helyre egy 30 ezerrel többért. És a tesóm is 100 + rezsis albérletben van a barátjával, 1 szobás albérletben, panelben.

2019. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!