Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerészeti vagy orvosi?

Gyógyszerészeti vagy orvosi?

Figyelt kérdés
Később kutatással szeretnék foglalkozni, viszont jobban vonz az akadémia mint a gyógyszergyáras kutatás. Tehát a klinikum nem igazán érdekelne. A gyógyszerészeti felé hajlok inkább. Melyik jobb opció ha az ember kutatni akar? A kémiát jobban szeretem mint a bioszt.

2019. dec. 8. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy a gyógyszerészet felé húz a szíved.

Kutatásban részt vesznek orvosok is, gyógyszerészek is egyaránt, de más aspekrusban. Továbbá ugyanúgy részt vehetnek más szakok végezttjei (pl. mol.biosz, klinikai lab. kutató, biomérnök stb). Szóval attól függ, mit szeretnél kutatni. Gyógyszerhatóanyagok mechanizmusát vagy mondjuk egy kórfolyamatot? Lehet persze, hogy nem mindig lehet erős válaszfalat húzni a kettő közé és végülis mind gyógyszerészként, mind orvosként egy adott témára fogsz koncentrálni.

2019. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Gyógyszerkutatásban gyógyszerészként lényegesen egyszerűbb és könnyebb elhelyezkedni. A gyógyszergyári kutatást én nem is tartom igazi kutatásnak, azok akik azzal foglalkoznak, inkább csak a nagy "vizsgálatban" szereplő parányi homokszemek, lényegében nem is kutatómunkát végeznek, hanem ugyanolyan mechanikusan végzett rutin vizsgálatokat és "riportokat" amit akárki csinálhatna papírtologató pozícióban.

Azok az orvosok, akik "kutatásban" helyezkednek el, többnyire ilyen gyártói projektek menedzserei, de a már elvégzett kutatások klinikai vonalán. Gyógyszerészként elméletibb, tudományosabb hátteret kapsz a gyógyszerkutatáshoz, orvosin bizonyos betegségekrw specializálódva lehetsz a szakértője egy-egy betegségnek, kórtani folyamatnak, illetve a már kutatott és tesztfázisba kerülő gyógyszert tesztelheted a pácienseken, aztán dokumentálhatod...Kémiát a gyógyszerészin tanulhatsz dögivel (sote-n nagyon durva az összes kémia) szóval számodra egyértelműen a gyógyszerészi vonal lenne érdekes.

2019. dec. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy csak a SOTE-n nehéz a kémia GYTK-n?


Mikor felejtik már el az emberek, hogy csak mert a SOTE a fővárosban van, attól az SZTE, PTE, DE ugyanolyan színvonalon termeli a gyógyszerészeket, orvosokat.

2019. dec. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Kifejezetten a kémia a pestin a legnehezebb. Nem azért, mert az van a fővárosban, hanem mert a SOTE-n vannak ezen a területen komolyabb kutatások (-mivel kutatóegyetem), ebből következően pedig az oktatók is a kémiát magasabb színvonalon oktatják/követelik meg.

Ez nem azt jelenti, hogy a pl szegedi vagy pécsi gyógyszerészkaron nincs is kémia, nyilván van. Arról nem beszéltem, nem is tudok róla, csak annyit amennyit az ismerősöm mondott róla. Az viszont ha gyógyszerész vagy és ismersz más gyógyszerészt/hallgatót és valaha szóba került, hogy ki-mit mennyit és milyen szinten tanulta akármelyik kémiát, az tudja, hogy a sotes gyógyszerészkaron hangsúlyosabb a kémia.

Neked miért fáj az, hogy vannak nehezebb, specializáltabb vagy akár könnyebb egyetemek is?

Amiért te puffogsz, annak az az oka, hogy a fővárosokban (Európaszerte) színvonalasabb oktatás szokott zajlani, mert az oktatók minősége (publikációi, kutatásai) valamint a túljelentkezés, finanszírozás és számos más területen is a nagyobb, népszerűbb városokba tömörülnek hallgatók, oktatók egyaránt. Amióta világ a világ, ez így van.

2019. dec. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Inkább gyógyszerészetit ajánlanám,bár ott is fogsz találkozni bioszos tárgyakkal.

Kedves utolsó,te nagyon el vagy tájolva. Mind a négy képzés ugyanolyan színvonalas. Lehet,hogy az egyik területe a képzésnek bővebb,részletesebb,mint máshol,de vannak olyan részei is a képzésnek,ami viszont gyengébb. PTE és SZTE is tudomány egyetemek,régóta fennállnak és ugyanúgy részt vesznek kutatói munkákban is,mint a SOTE. Engem is felvettek volna a SOTE-ra röhögve,de pécsiként inkább maradtam itthon.

Egy pécsi orvostanhallgató

2019. dec. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

#4 annyira látszik, hogy közöd sincs az egészhez, akkor meg minek osztogatsz tanácsokat?

"az ismerősöm mondta"-kedvenc részem. Úgy hallottam/ismerősöm/a barátom unokatestvérének a kutyájának a macskája hallotta... Igeeeen, akor tuti úgy vaan.


Kérdező, gyógyszerészeti! Azok alapján amit mondasz szenvedés lenne az orvosi, nem szeretnéd.

2019. dec. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

Latom kibukott az önérzet a vidéki egyetemistákból....

Azért ilyen szövegértelmezéssel jó, hogy nem Budapesten tanultok.

Ha mégegyszer nekifuttok, olvashatjátok, hogy a sotes kémiát minősítettem egyedül, mivel a kérdezőt a kémia érdekli... Nem az élettant az anatot vagy a kórtant ecseteltem, hanem a kémiát. És mivel én csak az egyikre jártam nyilván arról tudok többet. Viszont korrepetáltam szegedről átjövőt illetve egy évfolyamtársam pl meg is bukott, ahogy átkérte magát...igen, gyógyszerészi kémiából.

Én komolyan nem értem, hogy nektek miért fáj, hogy más egyetemen mint ahová ti jártok, nehezebb egy terület...

2019. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

és ha már olyan nagypofával jár a szátok, hogy, nekem gőzöm sincs semmiről, akkor arról olvassatok, amit nem én mondok...

Itt hagyom nektek, hőzöngjetek nagyarcok:


[link]

2019. dec. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Kedves utolsó válaszoló!

Nem tudom,hogy miért kellett neked ilyen stílusba írnod,de akkor legyen így. Menjünk le a te stílusodba.

Linkelsz egy oldalt,A SAJÁT egyetemet oldalát...de remélem azzal tisztában vagy,hogy mindenki a saját kölykét dicséri...

Kérdem én,hogy még is mi alapján állítod,hogy a kémia nehezebb a SOTE-n,mint máshol? Korrepetáltál valakit gyógyszerészeti kémiából és innét szűrted le? Remélem azért tisztában vagy vele,hogy ennyiből még nem lehet következtetéseket levonni.

És ha már a kémiát emelted ki,hogy az a legnehezebb(a gyógyszerészetin 70%ban van kémia),akkor mi van a szerves,általános,fizikai kémiával,hol marad a biokémia,a kvantitatív kémia?;)

2019. dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Én,mint NEM Semmelweises gyógyszerész hallgató mondom,hogy tanuljatok már meg szöveget értelmezni.Az a csóri SOTE-s,akit itt nagyban téptek,annyit mondott,hogy SOTE-n kemény a kémia.Ez nem azt jelenti,hogy máshol nem az,sőt még azt se,hogy nehezebb lenne Bpesten,mint máshol.Mit vagytok ezen fennakadva annyira???És abban is igaza van,hogy általában a fővárosban(vagy gazdag régiók jelentős nagyvárosaiban)szokott tömörülni az országok "krémje".Ha meg ráadásul valóban nehezebb Budapesten,mint pl.itt Pécsen a képzés,hát én csak örülök neki,mert engem ugyanolyan tárt karokkal fognak fogadni akár ott,akár máshol,ha majd elhelyezkednék valahol,csak ezek szerint kevesebbet kellett a diplomámért szenvedni.


OFF VÉGE


Ha kutatni szeretnél,és a kémia jobban fekszik,akkor egyértelmű,hogy gyógyszerészet :)

2019. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!