Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen ez lehetséges vagy...

Egyetemen ez lehetséges vagy fizetni kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok😊


Elsőéves hallgató vagyok. Jelenleg államilag ösztöndíjas tanuló vagyok, de ha esetleg nyáron az át sorsolásnál át tennének fizetősre akkor azt tervezem, hogy ki iratkozom és el megyek estire egy szakközép suliba és mellette el mennék dolgozni (logisztikàra mennék) (Nektek erről mi a véleményetek? Mert foszkon vagyok egyébként. Kereskedelem és Marketing logisztika) Szóval a fő kérdés az lenne, hogy otthagyhatom úgy az egyetemet hogy nem kell ki fizetnem a szemeszterek díjat? (400ft lenne.)



2019. dec. 8. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
400Ft-od sincs?? Nem tudsz helyesen leírni egy számot?? Hogy kerültél te egyetemre?
2019. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

#1-es

Foszkos nem egyetemista.

Amúgy vissza kell fizetned a két félévet. (Ezer gratula ahhoz, hogy átsorolnak egy olyan büfészakon fizetősre, amit 2-esre félholtak is bármikor megcsinálnak.)

2019. dec. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Ha az első félév után kiiratkozol nem kell visszafizetned, ha később iratkozol ki, akkor igen, fizetned kell, de nem lenne egyszerűbb tanulni, mint kifizetni egy vagyont? Nem, hogy örülnèl, hogy felvettek, így most elvetted a lehetőséget egy olyantól aki szívesen tanulna a helyeden és végig vinnè ezt a szakot.
2019. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Javítsatok ha tévedek, de nem úgy müködik, hogy ha tárgyfelvételi időszakig nem kell fizetni, utána Októberig a felét és utána a teljes díjat kell visszafizetni? Mert ahogy olvastam egyetemre nem tér tervez visszatérni.
2019. dec. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Istenem... ennyi jóindulatú embert egy helyen... 🤣🤣
2019. dec. 8. 22:42
 6/16 A kérdező kommentje:
Büfészak, igen... de mégis van kereslet logisztikusokra. Na erről ennyit. 😝
2019. dec. 8. 22:43
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

Természetesen fizetni kell. Mellesleg ezzel a helyesírással csoda hogy még a foszkra is felvettekk egyáltalán.


"át sorsolásnál"

"át tennének"

"ki iratkozom"

"el megyek"

"el mennék"


Neked van érettségid egyáltalán?

2019. dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én egy valamit nem értek. Ha ennyire nem érdekel a FOSZK, hogy otthagyod, akkor miért iratkozol be egy logisztikai képzésre, ami majdnem ugyanaz, csak sokkal-sokkal kevesebbet ad? Ez nekem egy kicsit ellentmondó. Ennyi erővel újrafelvételizhetnél a FOSZK-ra is, sokkal többet nyernél vele.
2019. dec. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem... nyilván nincsen. 🤣
2019. dec. 8. 23:21
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy nem érdekel a foszk. Igenis érdekel. Egyszerűen csak tisztában akartam lenni azzal, hogyha esetleg arra kerül a sor, hogy nem sikerül teljesítenem a szakátlagomat vagy a 36 kreditet, akkor milyen kilátásaim vannak. Mivel szerintem egy sima foszk szak nem ér meg több százezer Ft-ot. És nem olyan a családi hátterem, hogy ezt ki tudják fizetni, nem is várom el tőlük. Diákhitelt meg nem akarok semmiképpen sem felvenni. Szóval muszáj, hogy legyen egy B tervem, és tisztán lássam a dolgokat. De néhány ember már egyből a rosszat látja és kötekedik. Elsőéves hallgató vagyok, még nagyon tapasztalatlan vagyok az egyetemmel kapcsolatosan. De néhány ember tudatáig ez nem jut el.
2019. dec. 8. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!