Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt érettségi: matek fizika,...

Emelt érettségi: matek fizika, kémia. Mi a nehézségi sorrend?

Figyelt kérdés

2019. dec. 9. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

Ez, ahogy írtad.

Nekem.

Másnak meg más.

Neked az, ahogy te megtanultad őket.

2019. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a kémia a legnehezebb a nagy többségnek.

Miért? Mert fizikából, matekból az emeltezik, aki olyan szakra megy, ergó jó benne, pl. mérnöki, fizikus, matematikus, gazdaság stb.

Egy közgazdász feltehetően szeret számokkal dolgozni, nem okoz neki gondot egy deriválás, még ha macera is.


Ezzel szemben kémiából azért emeltezik a legtöbb ember, mert rá van kényszerülve az orvosi miatt és nem azért, mert hű de jól megy. Míg a kémia alap ismerete, meg a szerves rész releváns, addig pl. a számolások a legfeleslegesebbek és ezért a legnehezebbnek is tartják, mert a többség, aki leteszi, az nem “erre született”, Lehet, hogy nem tudja kiszámolni, hogy hány cm3 co2 fejlődik a helium égésénél (tudom, hogy ilyen nincs 🤪), attól még lehet jó (állat)orvos.

2019. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!