Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha csak 1 óra hiányzásom van,...

Ha csak 1 óra hiányzásom van, arra elhasználódik egy egész szülői igazolás?

Figyelt kérdés
10. osztályos vagyok. Tegnap 3 órám volt csak, első kettő rajzon ott voltam, viszont a 3. (magyar) óra előtt rosszul lettem és hazajöttem. Beírta a tanár a mulasztott órát, és érdekel, hogy mivel igazolhatom le. Nem szeretnék szülői igazolást elhasználni csak 1 órára, mert tartogatni szeretném vészhelyzetre (ha egész napot kell kihagyni valami oknál fogva).. le lehet valahogy beszélni az osztályfőnökkel, vagy orvoshoz menjek?

2019. dec. 10. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Valakinek igazolnia kell. Vagy szülőnek, vagy orvosnak.
2019. dec. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Mekkora hülyeség.

1 óra igazolatlan semmit nem von maga után, felesleges ezért orvoshoz járkálnod, vagy szülőit pazarolni erre.

Beszélj vagy az osztályfőnököddel, vagy a magyar tanárral, hogy rosszul voltál.. De egy óra miatt én nem intézkednék ennyit.

2019. dec. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kár leigazolni, 1 óra nem a világ vége. Igen, elmegy rá egy szülői igazolás sajnos. :/ Nekem 7 igazolatlanom volt, ami hébe-hóba jött össze, egyszer sem próbáltam meg leigazolni, mert elmegy rá a szülői igazolás.
2019. dec. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :D
2019. dec. 10. 09:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen esetben igazoltnak írja a tanár a hiányos órákat, hiszen ő engedett haza. Szerintem ez lenne a normális.

Egy órán ne pörögj szerintem, kár rá igazolást pazarolni. Ha nem vagy jól, akkor ne húzd a dokit viszont, mert több napra visszamenőleg nem írhat be.

Ha csak random rosszullét volt, és ma màr suliban vagy, akkor elengedném a helyedben - de nagyon figyelj rá, hogy a 10 órát ne érd el igazolatlanul (reggeli elalvás meg hasonlókból), mert afelett az iskolának jeleznie kell a gyerekvédelem felé törvényi okokból.

2019. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!