Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE informatikai karára...

ELTE informatikai karára szeretnék tovább menni de pár dolgot nem értek mert a családból még senki nem járt egyetemre az osztályfőnök meg semmiben nem segít senkinek. Így bekerülhetek?

Figyelt kérdés

Infós szakgimibe járok. 5ös vagyok matekból és az összes infós tárgyból is viszont töriből csak épphogy 3mas irodalom,nyelvtanból éppen 5ös de ettől a 3tól félek hogy az érettségin max 50%ot érek el. Az eduline-on a pontszám kalkulátorral megakartam nézni hogy így mennyi pontra számíthatok de az érettségi eredmények résznél nem értem hogy mi az a Érettségi tárgy I. Érettségi tárgy II. meg azt se hogy "Válaszd ki azt a két tárgyat, ami a szakodon érettségi követelmény!" megpróbáltam neten megkeresni hogy erre az egyetemre mi lehet ez a követelmény de nem találtam. De ahogy beírtam az eredményeket és rányomok a számolra csak azok mellett ír pontot ahova bejelöltem hogy emeltezek.

Vagy akkor csak arra jár pont amit bejelölök szóval nem baj ha csak 2esre érettségizek magyarból meg töriből ha az közép matekom emelt angolom emelt infóm 80% megvan?

(infon belül a programtervező informatikus részre szeretnék menni)



2019. dec. 10. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

felvi.hu-n szerintem megvannak ezek az adatok..


igen, valószínűleg bekerülhetsz, persze semmi sem biztos, én azért letennék plusszba valami nyelvvizsgát, vagy mást ami még pontot érhet...

2019. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz semmivel!

Az infó meg a matek legyen ötös, lehetőleg emeltezz, aztán ezt a két tantárgyat kell beszámítani és kész.

Nem számít a töri meg a többi.

Addig meg programozz minél többet, ne ott kelljen gondolkodni, hogy mi az a ciklus stb.

2019. dec. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!