Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1. félév után otthagyni az...

1. félév után otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta csak szenvedek, nagyon nem tetszik nekem a választott szakom, szóval eldöntöttem, hogy inkább itthagyom és jelentkezek egy OKJ-s képzésre. Valaki el tudná mondani aki volt már hasonló helyzetben, hogy mi ilyenkor a teendő? Menjek el még most, vizsgák előtt a TO-ra kiiratkozni? Vissza kell fizetnem az állami ösztöndíjat? (Debreceni Egyetem)

2019. dec. 11. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg ha még nem kaptál jegyet / nem vizsgáztál, nem tudom pontosan melyik, akkor még nem kell vissza fizetned. Egyébként nincs más ami érdekelne? Pl sulin belül? Nálunk sokan váltottak szakot annó. Akkor esetleg másik suli? Lesz időd tanulni érettségire ha több pont kell. Vagy akár vehetsz fel diakhitelt, persze csak a sulira vedd fel, mert csak az 0% thm. Tudom nem jó suliból 2-3 millió tartozással kijönni, de a törlesztő részlet nevetségesen alacsony és életed legjobb befektetése lenne. Plusz ha most ott hagyod okj is belefér egyébként.
2019. dec. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hát már kaptam jegyeket gyakorlatokra, szóval szerintem már mindegy. :/ Semmiképpen nem akarok maradni, igazából már képzést is néztem magamnak nagyon rég, inkább szülői is tanári nyomás miatt jöttem egyetemre. Nem az a bajom, hogy nem bírom vagy ilyesmi, egyszerűen gyűlölöm magát a tanulnivalót és a jövőmet sem látom ezen a téren és más szakokat nézne sem lettem lelkesebb.
2019. dec. 11. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak 1 féléved van akkor nem kell semmit se visszafizetni, jegyektől függetlenül. Biztos nincs más szak ami érdekelne?
2019. dec. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nincs. Akárhogy gondolkodtam a dolgon, jobban járok egy OKJ-vel, ami ha minden jól megy és keményen tanulok egy év és megvan, plusz alatta dolgozhatok is teljes munkaidőben, így a szüleimet sem terhelem tovább.
2019. dec. 11. 15:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt csináld, amit szeretnél!:)

Nem minden a diploma, azért jó kis vállalkozásokat lehet nyitni diploma nélkül is például...

Hajrá, hajrá:)

2019. dec. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!