Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ez a pontokkal?

Hogy van ez a pontokkal?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz érettségit írtam annak idején, mert akkor még nem érdekelt az egész. Azóta egyetemre szeretnék menni. Ha jól számoltam így 248 pontom lenne, ami hát bevallom nagyon nagyon siralmas. A szak ahova megyek 2 emeltet kér(magyar, történelem) és nyelvvizsgàt, így lenne 348 pontom elméletileg(javítsatok ki, ha tévedek), de azt olvastam, hogy ha plusz pontok nélkül nincs meg a 280 pont akkor automatikusan elutasítanak, ez igaz? Ezen kívül, ha szintemelőzök azzal már csak tanúsítványt kapok és azt nem veszik figyelembe valamikor, legalábbis nem ér annyit, mint a bizonyítvàny, ez igaz? Akkor engedjem is el az egészet, nem tudok javítani azon amit elrontottam 18 évesen?

Nem oltást kérek, hanem normális válaszokat!

Köszönöm!


2019. dec. 11. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Az emelt érettségi és a nyelvvizsga tudomásom szerint beleszámít a 280-ba, csak az egyéb plusz pontok nem.

Ha utólag érettségiznek, annak az eredménye a tanulmányi pontokba valóban nem számít bele. De a plusz pontok járnak akkor is. Illetve érettségi eredmény duplázásával is lehet pontot számolni. Ebben az esetben nem a régi eredményeid számítanak, hanem az, amelyik a jobb.

Persze csak akkor, ha abból a két tárgyból érettségizel újra, amit számíttatni akarsz.

2019. dec. 12. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Többletpont nélkül kell meglenni 280-nak.

Ha újat írsz azért 1 tanúsítványt kapsz. Semmi extra egy papír, bedobod bizibe.

2019. dec. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2: ne haragudj, de ezt nem jól tudod.


"alapképzés, valamint osztatlan mesterképzés esetén 280 pontot, az emelt szintű érettségi-, a nyelvvizsga-, illetve az OKJ szerinti szakképesítés-többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül;"


Tehát az emelt érettségi és a nyelvvizsga beleszámít a 280 pontba


Forrás:

[link]

2019. dec. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 12. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!