Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki részletesen elmagyarázn...

Valaki részletesen elmagyarázná, hogy hogyan működik egyetemen a kreditek és tárgyak elfogadtatása, illetve a passziválás és kiíratkozás?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Idén szeptemberben elkezdtem egy alapképzést. A szak, amit választottam, bejön, szeretnék vele foglalkozni, de az oktatás nem éppen. Az 100%-osan biztos, hogy jövő szeptembertől felsőoktatási szakképzésen kezdem elölről ugyanezt, ezért a második félévet kiejtem.


Első kérdésem, hogy rögtön íratkozzak ki, vagy passziváljam, és majd ráérek nyáron kiíratkozni vagy amikor lehet. Van ennek jelentősége, lesz következménye?


A következő kérdés, hogy ha van olyan tárgyam, ami meglett első félévben, mert gyakorlati jegyes, akkor azt valahogy el lehet fogadtatni FOSZK-on? Nem életbevágó, csak hátha.



2019. dec. 12. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:

JAAAAAAAAJ, na varj.

A foszkot en nagyon nem ajanlom neked.

Alapvetoen a kepzes minimalisan butitott a rendes alapszakhoz kepest; azonban azt hiszem 25 tobbletpontot er.

Ezen felul a 2 eves kepzes elvegzese utan nem kerulsz azonnal bsc kepzesre, ugyanugy felvetelizned kell, ha nincs eleg pontod akkor ujraerettsegiznes, nyelvvizsgaznod.

Egy humbuk kamuszak, mindossze arra jo, hogy ravezessen az egyetemi evekre.

Kicsit ralatsz milyen az egyetemi oktatasi rendszer, s ez alapjan eldontod birnad e vagy sem.

De tenyleg, egy technikusi kepzessel tobbre mesz, ha valoban erdekel amit csinalsz es csinalni akarod.

Ha pedig erzel kurazsit, akkor meg mesz rendes bsc.


En most hagytam ott foszkot. Ha az elso felevben iratkozol ki, akkor ingyenesen allta neked az allam, nem kell visszateritened.

Ha nem iratkozol ki vagy nem passzivaltatod magad, akkor valaszthatsz: vagy befejezed az egyetemet, vagy visszafizeted a mar eltoltott 2 feleved felet.


Amugy most januar 1-jevel lesz valami javaslat, hogy nem csak az elso felevig gondolhatod meg magad dijmentesen, hanem akarmikor elallhatsz a sulitol, de errol meg nincs pontos fejlemeny.


Ha a tantargyat megnevezese ugyanaz, akkor igen, elviekben atviheted a targyat.


Passzivaltatas pontos menetet nem tudom, csak azt hogy kepzesenkent osszesen 2 felevet lehetsz passziv.


A lenyeg: ha erdekel a szakma es szeretned is csinalni, akkor technikum. Ott csak es kizarolag a szakmat tanulod.

2019. dec. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!


Azóta már jobban átgondoltam az egészet, és feltettem a kérdést, hogy miért keresek állandóan könnybbb utat, ha ezt akarom csinálni?


Szóval most úgy tervezem, hogy a második félévemet passziválom, elmegyek dolgozni, közben leteszem az emelt info érettségit, és újrafelvételizek alapképzésre, mert ez a félév olyan gatya, hogy ha a másodikban tuti nem szedek össze annyi kreditet, és akkor se pénz, se suli, se semmi. Így szeptembertől újrakezdem, de most ami tárgyam megvan, azt majd elfogadtatom, és még a duálisra is megpróbálok jelentkezni nyáron.

2019. dec. 17. 16:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit megkesve, de eszrevettem a valaszod.

Abszolut tamogatom a dontesed es oszinten kivanok neked sok sikert es minden targybol a minimum ponthatart!

Nekem neha meg a minimum is mission impossible volt :D

2020. jan. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!