Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy vki nappalin orvosira jár, mellette viszont levelezőn még bölcsész karra is?

Figyelt kérdés
A két kar mennyire illik össze szerintetek? Annak a vkinek jól kell, hogy vágjon az, ha ezt egyszerre végig tudja vinni?

2019. dec. 12. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit feleslegesnek tartom, főleg mindenképp egyszerre vinni a kettőt. (Márha bírja is).

Ha valaki orvosin végez, az valószínűleg orvosként is helyezkedik majd el, oda viszont nem kell bölcsészdiploma, anélkül is szép karriert lehet kialakítani, sőt.


De ha most csak felvágni akarsz vele, akkor ja. Ügyes vagy *buksisimogatás. Ha ettől jobban érzed magad..

Nincs véleményem a dologról azon kívül, hogy teljesen felesleges.

2019. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy csúszás nélkül végig tudja vinni.

Amúgy semennyire sem illik össze, semmi értelme, max. hobbiból, de akkor meg nem párhuzamosan kellene csinálni.

2019. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha mondjuk fordító akar lenni az illető, orvostudonány területen, akkor miért ne?

Bár tényleg nem egyszerre, azt nem lehet bírni.

2019. dec. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az a személy 24 órában tanul? Mert szerintem szimplàn az orvosi mellett nincs élete az embernek.
2019. dec. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes, hogy az orvosut emlìtik első helyen... Lehet a BTK-van többet kìnlódna. Ha fordìtó akarsz lenni, akkor az orvosin van 2. évtől szakfordìtó képzésb angolra!
2019. dec. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Hát orvosin fixen többet kell tanulni, több az anyagmennyiség, de BTK-n meg persze gondolom, sokat kell olvasni, így olyan szempontból lehet az is kínlódás lehet (egy nem olyan beállítottságúnak mindenképp). De eleve szerintem ez olyan, hogy valaki nem lehet egyszerre kétféle beállítottságú. Vagy jobban érdekli őt a tudomány vagy az irodalom, nyelvek, de egyszerre a kettőt nem lehet művelni szerintem.
2019. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
orvosi mellett valamilyen mérnökinek van szerintem nagyobb előnye a munkaerőpiacon, de végülis orvosi szakfordítókra is szükség van, szval akár ez is működhet...
2019. dec. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Orvosi mellett nehéz más szakot is csinálni, de egy tipikus BTK-s büfé-ruhatár képzés azért elvégezhető, írom ezt végzett orvosként.
2019. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy gondolom, a bölcsészet csak hozzátesz bármihez. Egy orvos, aki otthon van az erkölcstanban, filozófiában, stb. csak mégjobb orvos lesz. Már ha a bölcsész szak ezt takarja. Tehát inkább észbeli, gondolkodásbeli haszna van, ami aztán a gyakorlatban is megmutatkozik.
2019. dec. 30. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kizárt dolog, hogy ilyet lehet... Vagy hát attól is függ, hogy mit értünk bölcsész szak alatt és melyik egyetemen (pl. nálunk az én szakomon a levelező hétfőn kedden van, tehát egyből nem jó). Én nyelvszakos vagyok (jó mondjuk nappalis), és már két éve orvosisokkal lakom együtt, nekem is és nekik is minden nap óráink vannak. Nekem csomót kell olvasni, beadandókat írni (pl. műelemzések, fordítások), míg ők éjjel-nappal zh-t írnak, csomó gyakorlatuk van. Szerintem ez a kettő nem összeegyeztethető. Annyi, hogy pl. talán szabválnak lehet felvenni btk-s tárgyakat (vagy legalábbis én tudok felvenni orvosis szabályokat is, talán fordítva is lehet), de ennél többre szerintem nincsen szüksége egy orvosnak. Mármint nyilván nem haszontalan és ha valakit érdekelne akkor tök jó, de nem gondolnám, hogy annyira tudna kamatoztatni a megszerzett tudást (pl. nyelvet lehet tanulni nyelvészet, irodalom stb. nélkül is, most mondjak egy példát).
2019. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!