Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan aki javított...

Van itt olyan aki javított vizsgával egyetemen megajánlott jegyet? Ha már elfogadásra került a jegy, van erre egyáltalán technikai lehetőség a Neptunban (egyaránt a diák és a tanár részéről is)? Kérem csak olyan válaszoljon aki volt ilyen helyzetben!

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy kaptam egy 4-es megajánlott jegyet, és szeretném majd megpróbálni 5-ösre kijavítani. A tanárt is megkérdeztem hogy van-e erre lehetőség (természetesen ő engedné, a Neptun a kérdéses) és azt mondta hogy ő sem biztos benne mert nem sokszor fordul elő. Van olyan akinek ezt sikerült kiviteleztetnie már?


Van aki volt már ilyen helyzetben? Kivitelezhető a Neptunban?



2019. dec. 12. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Úgy tudom, ha a neptunban már elfogadtad a megajánlott jegyet, akkor nem lehet. Ha nem fogadtad el, akkor felveszed a vizsgát és elmész.

Ha elfogadtad, és mégis inkább vizsgáznál, akkor utad a TO-ra vezet...


Általában az emberek örülnek, hogy egy vizsgával kevesebb, de volt olyan sztahanovista szaktársam, aki a második alkalommal vagy lerontotta vagy megbukott a vizsgán. Nem mindig érdemes ezzel vesződni.

"Nagyon szeretnék magának 5öst adni, de ez csak 4es, úgyhogy 1es, jövőre jöjjön vissza, hogy megadhassam a jobb jegyet" - volt tanár, aki megcsinálta.


Ez egyetem, tanár és legfőképpen szak függő. Informatika szakon még az egyszerű humán tárgyakra se kimondotta mentek javitózni, ha már volt egy nem bináris jegyük.

Megvan? Megvan.

Nincs mindenkinek annyi fölös energiája. Max ha nagyon kell az ösztöndíjhoz...

2019. dec. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pont informatika szakos vagyok, talán ez a legnehezebb tárgyunk, tele elmélettel meg gyakorlattal(C programozás). Úgy vagyok vele hogyha elhelyezkedem egy (értelmes) munkahelyen úgyis tudnom kell a programozást a lehető legjobban, akkor inkább megtanulom most, hogyha meg a gyakorlatot már tudom, meg az elmélet is megvan 4-esig akkor azt az 5-ös elméletet megéri megtanulni a plusz ösztöndíjért.


Tovább érdeklődtem máshol is egyébként, annyival lettem beljebb hogy a vizsgajegyeket lehet javítani, de hát ugye ez megajánlott jegy volt szóval ez sem eredmény.

2019. dec. 13. 14:40
 3/3 A kérdező kommentje:

(Csak azért írom ha később valaki ugyanerre a kérdésre keresné a választ)

Megj 2: Fel tudtam venni az adott tárgyból a vizsgát és "javítóvizsga" címszó alatt megjelent.


Majd írok biztos eredményt január környékén.

2019. dec. 13. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!