Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki menedzser vagy közleke...

Műszaki menedzser vagy közlekedésmérnöki?

Figyelt kérdés
Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni? Mennyire nehéz az informatika és a fizika ezeken a szakokon? Bármilyen ezeket oktató intézményről érdekel vélemény

2019. dec. 13. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a közlekedésmérnöki szak sokkal szimpatikusabban hangzik, az előző teljesen semmitmondó valami lehet.
2019. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

az első nemcsak semmitmondó, hanem semmilyen is..


közlekedésmérnök legalább tanul/tud és mérnök.

2019. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A közlekedésmérnöki a BME-n elég kemény, és személyes véleményem szerint jobban jársz a gépészmérnökivel. Általánosabb tudást ad, amire építve járműves helyeken is megállhatod a helyed.


Ami a műszaki menedzsert illeti, véleményem szerint sokkal jobban megéri előbb egy mérnöki diploma, aztán pedig szükség esetén egy közgazdász másoddiploma/MBA.


A fizika a műszaki menedzseri szakon elég lightos, közlekedésmérnöki szakon (mint minden mérnöki szakon) viszont kemény, a fizikára épülő tárgyláncot kell végighallgatni (és még maga a fizika is ott van). Az informatika egyik szakon sem nehéz.

2019. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És a közlekedésmérnökin az alapoktól tanítják a fizikát? (Igazából az érdeklődésem mindig is megvolt a tantárgy felé, csak attól félek nem kaptam biztos alaptudást hozzá gimiben, hiába voltam 4es-5ös.)
2019. dec. 14. 23:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A fizikát az alapoktól tanítják, de nem a középiskolában megszokott tempóban és matematikai eszköztárral - ami a gimiben 1 év volt, az egyetemen lehet, hogy csak 4-5 előadás.
2019. dec. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2019. dec. 14. 23:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Különböző cégektől, HR-esektől, próba állásinterjú és karriertanácsadás alapján is mondhatom, hogy a munkáltatói oldal nem becsüli olyan szinten azt a műszaki menedzser szakot, mint ahogy azt az egyetemek beállítják, hogy mennyire megéri. A jobb helyekre mérnök kell vagy pénzügyes, a műmenedzser semmihez sem ért igazán, nem eléggé. Nekem a karriertanácsadós nő azt mondta, hogy annak jó az a szak, aki még nem tudja, mihez akar kezdeni, és mindenből szeretne magának egy kicsit, de alapvetően a mérnöknek speciális és elmélyült tudásra van szüksége, nem pedig egy általános lightos semmire. Én elhiszem, hogy Németországban ez egy menő szak, jó lehetőségekkel, de ez itthon nem úgy van oktatva, mint ott, így meg se állja a helyét.
2019. dec. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!