Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az normális, hogy az egyetemen...

Az normális, hogy az egyetemen is van egy olyan réteg, akik számára ciki a tanulás?

Figyelt kérdés

Jellemzőik: órára, beszélgetni járnak, ha egyáLtalán bejárnak, az egyetem udvarán úgy viselkednek, mint az óvodások (és ez sértés az óvodásokra). Még a vizsgák közben is beszélnek, folyamatosan az ő hangjukat lehet hallani, ha az oktatók rászólnak, ő kéri ki magának, hogy milyen alapon szólnak rá, hiszen ő már a 20 évével FELNŐTT. És a legfontosabb, hogy strébernek tartják azt, aki tanulni akar, de nem azért, hogy csillagos ötös legyen, hanem át akar menni a vizsgáin, hogy minél kevesebb ideig húzza le a szüleit.


Mit keres az ilyen egyetemen? Nálatok mennyire jellemző ez, mennyire általános?



2019. dec. 18. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Eléggé jellemző. Nem véletlen, hogy nagyobb szakokon kb 20% jut el a diplomáig.
2019. dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem, nálunk nem. Alapból nagyon kevesen vagyunk egy évfolyamon, ezért a tanárok tudják mindenkiről ki-hogy teljesít és aki nem megfelelően vele elbeszélgetnek a céljairól. De mi segítjük is egymást, ezért nem jellemző, hogy nálunk valaki így viselkedjen.

(ELTE-BTK)

2019. dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Ez még semmi. Én tartottam gyakorlatot egyetemen. Fel voltak egyesek háborodva, hogy megtagadtam az aláírast, mert az online tesztjük amit automata értékelt ki, harmadszorra sem sikerült. Többszöri figyelmeztetés ellenére is puskáztak és nekik állt feljebb, amikor a sokadik eset után tényleg bevágtam a 0 pontot. 4-en voltak a 20 főből, akik komolyan vették, az egyikkel még óra után is ott maradtam tanulni, mert hát azért vagyunk ott, hogy megtanulják az anyagot. Ők simán átmentek és 5-ösre vizsgáztak.
2019. dec. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Normális - nem normális ? ez van. Mindig volt és van olyan társadalmi réteg, ahol a családok nem képesek kulturált nevelést adni a gyerekeknek, viszont olyan a társadalmi szerkezet, hogy a gyereket mégis elküldik ill. felveszik egyetemre (régebben munkáskáder, szoc hazáért kitüntetés stb.). Ezek azért többnyire kiesnek (hacsak nem lesznek közben tagjai az egyetemi besúgó szervezetnek, nyilván ma is van ilyen) vagy éppen csak átcsusszannak.
2019. dec. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

ilyenek mindig lesznek, de általában kihullanak

nálunk én nem tapasztaltam ilyet, de tudom miről beszélsz, gimis osztálytársaim voltak ilyenek, úgy látszik viszik magukkal ezt a "jó" szokást egyesek

2019. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Vannak olyan kultúrák, mint pl nálunk a kisebbség, ahol tényleg ciki a tudás. Kinezik maguk közül aki érettségizik vagy egyetemre jár... No comment.

Másrészt egy max két félév után úgy is kiesnek. Átlag + 36 kredit nem könnyű.

Főként egy orvosi, mérnök szakon. Ahol konkrétan 80-100 %-tól indul néha egy aláírás-kettes zh-an, vizsgán.


Ne foglalkozz velük, koncentrálj a Te jövődre.

2019. dec. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem normális, de nálunk is vannak, pedig mérnökin vagyok. Kaptunk egy olyan tanárt, aki nem tud fegyelmezni, és így az egész előadóban nagy a zsivaly, még az első sorban se lehet hallani, amit mond a tanárúr szegény :(
2019. dec. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Mindig van ilyen réteg, majd megtudják milyen szakmunkásként nettó 140et megkeresni 3 műszakban, gyerekről le is mondhatnak kétkezi melósok felénk.
2019. dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Meg a büfédiplomások is örülnek hó végén esznek.

Mérnökök programozók, megkeresnek pár év tapasztalattal 4-500 nettókat többi 140 nettót kap piacképes szakmával. Ezért kell tanulni, gyerekárt, hónap végén ehes húst, kocsit, saját házat tudj fenntartani. Mi motiválná az emberek a mérnök szakra, ha nem a hús evés.

Kelet Magyarországon ez a helyzet.

2019. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Azt sokan sírnak, jaj a mérnök eszik a hó végén ,háztartást tart fent, basszus a szakmunkásnak is ott volt a lehetőség mérnök legyen, nem élt vele, nem eszik a hó végén ennyi.
2019. dec. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!